w

To nie był dobry dzień na torze. Ferrari FXX K Evo rozbite

Ferrari FXX K Evo crash Mugello
To nie był dobry dzień na torze. Ferrari FXX K Evo rozbite

Szlifowanie swoich umiejętności na torze to bardzo wartościowa sprawa. W takich miejscach można pozwalać sobie na ryzyko.

Niemniej jednak bywa to kosztowne, czego przykładem jest ta smutna historia. Ferrari FXX K Evo zostało rozbite podczas kolejnej części programu Corse Clienti organizowanego przez samego producenta.

Jak można się domyślać, w sieci pojawiły się głosy sugerujące, że kierowca włoskiego samochodu sportowego stracił panowanie i uderzył w bariery. Okazało się jednak, że winę ponosił inny użytkownik toru, który doprowadził do zderzenia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Supercar Fails (@supercar.fails)

Samochód został wyraźnie uszkodzony. Naprawy lub wymiany wymagają takie elementy, jak przedni zderzak, splitter, maska, błotnik, reflektor, koła i elementy zawieszenia. Krótko mówiąc, tanio nie będzie. Nie uda się tego okiełznać w cenie nowego Passata.

Ferrari FXX K Evo – prawdziwy unikat

Przypomnijmy, że to niezwykła wersja La Ferrari, która została przeznaczona tylko do jazdy na torze. Tak, nie posiada homologacji, która umożliwiałaby jazdę po drogach publicznych. Co więcej, z Ferrari FXX K można korzystać tylko podczas imprez torowych organizowanych przez samego producenta. Organizowane są one osiem lub dziewięć razy w roku.

Warto dodać, że powstało tylko czterdzieści egzemplarzy Ferrari FXX, a jedynie niektóre otrzymały specyfikację K Evo. Biorąc jednak pod uwagę to, iż nie można nim jeździć na co dzień, ekipa z Maranello będzie miała czas, by przywrócić auto do stanu fabrycznego.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tesla Roadster na sprzedaż

Od tego modelu zaczął się sukces Elona Muska. Tesla Roadster w świetnym stanie na sprzedaż

BMW M3 Zacoe

BMW M3 od Zacoe. Tuning, który łagodzi wygląd kontrowersyjnego grilla