w

Tico dla businesswoman! Oto reklama, która wzbudza skrajne emocje (Video)

Reklama Deawoo Tico
Tico dla businesswoman! Oto reklama, która wzbudza skrajne emocje (Video)

Lata 90. w Polsce to ciekawy okres. Dla wielu obywateli był momentem zakupu pierwszego nowego samochodu. Nierzadko wybierano modele stricte miejskie.

Ma to związek nie tyle z umiejętnościami, co z ceną i kosztami eksploatacji. Właśnie dlatego sprzedawały się u nas auta budżetowe. Jednym z reprezentantów tej grupy było Deawoo Tico, czyli ciekawy twór koreańskiej motoryzacji, który odniósł spory sukces.

Tico dla dziadka? Otóż nie!

W nadwiślańskim kraju często decydowano się właśnie na ten pojazd. Grupa docelowa? Najczęściej były to osoby starsze lub młode rodziny (o zgrozo…), co akurat nie jest specjalnym zaskoczeniem – przynajmniej z europejskiej perspektywy. W końcu to prosty i tani sprzęt minimalizujący wydatki.

Co ciekawe, marketingowcy z rodzimego rynku Deawoo szukali zainteresowania w zupełnie innej grupie. Należały do niej młode, ambitne zawodowo kobiety z sukcesami. Cóż, brzmi to dość zabawnie, ale po głębszym przemyśleniu ma sens.

Trzy dekady temu nikt nie szukał targetu wśród Polek, które znacznie rzadziej siadały za kierownicę, niż dziś. W Korei Południowej już wtedy zwracano uwagę na wzrost zainteresowania motoryzacją wśród kobiet. Dziś z pewnością zamiast Tico proponowane są miejskie crossovery – dokładnie tej samej grupie docelowej. Czasy się zmieniają…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zderzenie crossowca z policjantem

Tego crossowca czeka wyrok: Policjant próbował go zatrzymać, ale zrobił piruet i upadł na asfalt (Video)

New York 1940 video

Nowy Jork 1940 r. w kolorze: Nic lepszego dziś nie zobaczysz! (Video)