w

The Path w Pauzie

Galeria Pauza w Krakowie zaprasza na otwarcie wystawy Pawła Frenczaka pt. ?The Path?. Wernisaż odbędzie się 24 lipca o godzinie 20:00. Fotografie prezentowane podczas wystawy to swoista podróż do świata niszowego gatunku muzycznego – hardcore?u.

 

W środę 24 lipca w krakowskiej Galerii Pauza odbędzie się otwarcie wystawy The Path. Autor zdjęć ? Paweł Frenczak ? postanowił sportretować świat muzyki hardcore. Cykl zdjęć jest opowieścią o subkulturze, której częścią jest również sam fotograf, grający na gitarze basowej w zespole Last Dayz.

 

?Niszowy gatunek [?] nie pozwala na jakąkolwiek anonimowość, tu wszyscy się znają, podążają tymi samymi śladami, pojawiają na tych samych koncertach, jeżdżą w te same trasy koncertowe nieraz przez całą Europę by posłuchać występu, który w przypadku tej muzyki trwa zazwyczaj niespełna pół godziny. ? Taka sytuacja aż prosi się o dokumentację, rodzaj reportażu, ale czysta dokumentacja z koncertu nie wyczerpuje tematu. Żeby oddać sedno atmosfery chciałem pokazać to co wokół, w czasie prób tras i po koncercie.? ? mówi autor.

 

Koncert nie jest jednak motywem przewodnim wystawy. Fotograf skupia się bardziej na symbolice subkultury ? zwraca uwagę na tatuaże, estetykę oraz symbole hardcore?u.

 

?Tak jak w muzyce, którą gra Frenczak dopuszczalny jest fałsz i techniczna niedoskonałość, tak w fotografiach artysta pozwala sobie na rozmazany, niewykadrowany i błyskawiczny obraz.? Dzięki takim zabiegom, oraz samym temacie cyklu, wystawa jest energiczną pigułką przenoszącą do niszowego świata. Zbiór dwudziestu fotografii, które prezentuje nam artysta, jest metaforycznym paszportem, bądź biletem do jego rzeczywistości.

 

Paweł Frenczak, rocznik 85. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, student Instytutu Fotografii Twórczej w Opavie. Zawodowo robi portrety, fotografuje modę, kręci filmy. Po godzinach prowadzi bloga, trenuje Brazylijskie Jiu Jistu i koncertuje ze swoją kapelą. Inspiruje go fotografia Kennetha Cappello, muzyka Sigur Ros oraz bałkańskie krajobrazy.

 

GALERIA PAUZA

ul. Floriańska 18/3 (I piętro)

Kraków

 

Autor: Kamil Myszkowski

Fotografie: Paweł Frenczak

Źródło: Galeria Pauza 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Silnik 1.4 8V/16V (Renault) ? problemy, awarie, historia, eksploatacja

Era lekkich komputerów