w

Tesla Model S Performance vs Audi R8 V10 Plus – drag race (Video)

Samochody elektryczne są przyszłością motoryzacji. Jak długo potrwa ich era? Tego nie wie nikt. Powoli jednak wypierają z rynki silniki spalinowe.

Oferują ekologiczny charakter, ale też świetne osiągi, czego przykładem może być Tesla Model S w topowej wersji, czyli Performance. Czy amerykański pojazd elektryczny jest w stanie wygrać na prostym odcinku z niemieckim supersamochodem, który rozpoczął swój żywot w Ingolstadt?

Pod maską Audi R8 znajduje się 10-cylindrowa jednostka o pojemności 5,2 litra oferująca 61o KM przy masie auta wynoszącej 1645 kg. Z kolei Tesla dysponuje mocą 588 KM i waży 2223 kg. Teoretycznie, lepiej wypada supersamochód z Niemiec, ale pamiętajmy, że modele elektryczne posiadają maksymalny potencjał już od samego startu i nie potrzebują zwiększonych obrotów. Pojedynek jest więc niezwykle ciekawy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gdy ktoś wymusza w ostatniej chwili, ale masz genialny refleks… (Video)

Oto największy salon samochodowy na świecie – zbudowany w Polsce!