w

Tesla Model 3: Nowa kontra stara (drag race)

Tesla Model 3 drag race
Tesla Model 3: Nowa kontra stara (drag race)

Samochody elektryczne cieszą się coraz większą popularnością, czego świetnym tego przykładem jest gama amerykańskiego producenta.

Tesla Model 3 to jeden z jej reprezentantów. Po czterech latach od debiutu, auto zostało delikatnie odświeżone – na tych płaszczyznach, które były wskazywane przez użytkowników. Modyfikacje są skromne, ale jednak…

Amerykański pojazd elektryczny zyskał lżejsze koła (o około kilogram każde), szyby skuteczniej odbijające dźwięk. Największą nowością jest bateria firmy Panasonic o pojemności 80 kWh. To o 5 kWh więcej, niż model sprzed aktualizacji.

Pozostałe dane techniczne są takie same. Test opiera się na wersjach Performance. To oznacza, że obie oferują po 457 koni mechanicznych oraz 660 niutonometrów. Różnica w wadze to zaledwie trzy kilogramy i nie powinna odegrać znaczącej roli.

Wydaje się, że różnice w osiągach tych samochodów powinny być niewielkie lub żadne. Czy rzeczywiście tak było? Sprawdźcie:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Samochód za 5000 złotych 2021

Jakie auto kupić za 5 tysięcy złotych (2021) – miejskie, kompaktowe, benzynowe, LPG

Bentley SUV EV

Bentley pokaże światu elektrycznego SUV-a już w 2025 roku