w

Terenowe Lamborghini Huracan. Wersja Sterrato zaskakuje w off-roadzie!

Huracan off-road
Terenowe Lamborghini Huracan. Wersja Sterrato zaskakuje w off-roadzie!

Wiele marek stara się wykorzystać aktualnie panujące trendy. Właśnie dlatego powstaje coraz większa liczba crossoverów.

Włoski producent również chce ugryź kawałek tortu, ale zrobi to po swojemu wypuszczając terenowe Lamborghini Huracan. Brzmi to równie absurdalnie, co emocjonująco. I właśnie to jest piękne w motoryzacji.

Doniesienia na temat tego samochodu pojawiły się już kilka miesięcy temu, kiedy paparazzi przyłapali inżynierów na testach przeprowadzanych daleko od cywilizacji. Dziś ukazał się natomiast oficjalny zwiastun nowej konfiguracji kultowego już modelu.

Terenowe Lamborghini Huracan Sterrato

Gołym okiem widać, że nie jest to „zwykły” Huracan. Wygląda jak samochód przygotowany do rajdów, co oczywiście budzi bardzo duże emocje. W oczy rzucają się przed wszystkim poszerzone, plastikowe błotniki, które skrywają opony o wyraźnie większym profilu.

Nie zabrakło również dodatkowych elementów oświetlenia, nakładek progowych i osłon chroniących podwozie. Ciekawostkę stanowią natomiast relingi umieszczone na krótkim dachu. Jak widać, wyjazd na narty Huracanem może wkrótce nie stanowić problemu, nawet jeśli ktoś będzie zamierzał jeździć po Alpach.

Terenowe Lamborghini Huracan
Auto wyróżnia się m.in.: poszerzonymi błotnikami, zwiększonym prześwitem, dodatkowymi elementami oświetlenia i relingami dachowymi

Dane dotyczące prześwitu nie zostały jeszcze ujawnione ale wydaje się, że jest o co najmniej pięć centymetrów wyższy, niż w konwencjonalnej odmianie nadwoziowej. Wciąż jednak można liczyć na bardzo niską sylwetkę, dlatego nie ma mowy o znaczącym przesunięciu środka ciężkości. A to oznacza wciąż bardzo dobre prowadzenie.

Lamborghini Huracan Sterrato
Sercem Huracan Sterrato jest benzynowa jednostka V10

Jak można się domyślać, terenowe Lamborghini Huracan Sterrato skrywa wolnossący silnik V10 o pojemności 5,2 litra, który oddaje do dyspozycji użytkownika 640 koni mechanicznych. Ten spory potencjał trafia oczywiści na obie osie.

Terenowy Huracan może być ostatnim rozdziałem w historii tego modelu. Następca ma być wyposażony w układ hybrydowy, co może zmienić jego charakter. Konserwatywni klienci mają więc coraz mniej czasu.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW K 1600 Grand America test

BMW K 1600 Grand America – Gdy podróżowanie na dwóch kołach ma zahaczać o luksus (test)

Grzywna za złe parkowanie

Kobieta dostała grzywnę za złe parkowanie na wyspie Rodos: 6,6 miliona euro. Prawie zemdlała