w

Ten samochód ujrzał światło dzienne po 34 latach. Został utrzymany w fabrycznym stanie!

Barn Find Buick Grand National
Ten samochód ujrzał światło dzienne po 34 latach. Został utrzymany w fabrycznym stanie!Ten samochód ujrzał światło dzienne po 34 latach. Został utrzymany w fabrycznym stanie!

Takie historie zdarzają się coraz rzadziej. Po przeszło trzech dekadach amerykańskie auto zostało wyprowadzone z garażu i ujrzało słońce.

Cóż to takiego? Buick Grand National, który raczej nie jest znany na Starym Kontynencie. To model z lat 80. będący jednym z najlepszych tworów General Motors – oczywiście w swoich czasach. Ma sylwetkę muscle cara z tamtego okresu, co oznacza długą maskę, krótką kabinę i ostre krawędzie karoserii. Nie wygląda wybitnie, ale ma swój urok.

Fabrycznie nowy egzemplarz z 1987 roku

Ta sztuka została zaparkowana w garażu, gdy jej licznik wskazywał 56 mil, czyli 90 kilometrów. I tak przez około 34 lata. Ówczesny właściciel miał więc plan, by zachować auto w fabrycznym stanie i zwiększyć jego wartość. Niestety, kilka lat temu zmarł, dlatego jego samochód trafił w ręce żony.

Kobieta chciała ponownie wyjechać nim na drogę, ale nigdy do tego nie doszło. W końcu zdecydowała się na sprzedaż. Nowy właściciel znalazł się błyskawicznie. Przyjechał, zapłacił, wyciągnął Buicka z garażu, załadował na przyczepę i ruszył w podróż z Nowego Jorku do miasta Columbus w Ohio.

Szybki auto detailing

Tam trafił w ręce specjalistów z firmy Ammo NYC i szybko przywrócono jego blask. Umyto i wypolerowano karoserię oraz doprowadzono wnętrze do pierwotnej czystości. Te same działania, choć innymi preparatami, objęły komorę silnika.

Pod maską znajduje się V6 o pojemności 3,8 litra. W chwili opuszczenia fabryki oferowało 245 KM i 481 Nm. Silnik otrzymał nowe oleje i pompę paliwa. Nie zabrakło także wymiany innych płynów, zbiornika i akumulatora.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Audi RS6 Avant MTM 1001 HP

To Audi RS6 Avant ma tyle mocy, co Bugatti Veyron. Zobacz, jak przyspiesza praktyczna rakieta!

Car Of The Year 2021 finalists

Car Of The Year 2021: Lista 29 kandydatów zatwierdzona