w

Ten Rolls Royce był modyfikowany w Czechowicach-Dziedzicach. Wykonanie robi wrażenie

Cullinan tuning
Ten Rolls Royce był modyfikowany w Czechowicach-Dziedzicach. Wykonanie robi wrażenie

Niewielu fanów motoryzacji zdaje sobie sprawę, że w Polsce również znajdują się znane firmy, które opierają swoją działalność na projektach samochodowych.

Świetnym tego przykładem może być Carlex Design. Ten Rolls-Royce był modyfikowany w Czechowicach-Dziedzicach, czyli w siedzibie tej firmy. To kolejna świetnie wykonana praca, która została doceniona przez zagraniczne media.

Ten Rolls Royce był modyfikowany w Czechowicach-Dziedzicach
Karoserię zdobi charakterystyczna konfiguracja lakieru uzupełniona 5-ramiennymi felgami

Znane przedsiębiorstwo zazwyczaj przeprowadza tuning wnętrz luksusowych modeli. Nie inaczej było w tym przypadku. Brytyjski SUV zyskał unikatowy sznyt, który zadowoli nawet najbardziej wybrednego klienta.

Rolls Royce Carlex Design

Pierwsze, co rzuca się w oczach na grafikach to 22-calowe felgi o charakterystycznym, gwiazdkowym wzorze. Na pierwszy rzut oka wydają się nie pasować do sylwetki auta, ale im dłużej ktoś na nie patrzy, tym szybciej oswaja się z ich obecnością – aż w końcu zaczynają mu się podobać.

Rolls Royce Carlex Design
Szarość wnętrza urozmaicono jasnobrązowymi uzupełnieniami

Zmiany zewnętrzne ograniczyły się do obręczy oraz oznaczeń autora projektu. Projekt oparto na egzemplarzu ze srebrno-szarą konfiguracją lakieru. Uzupełnia ją chrom. Rolls Royce Cullinan zachował swój pierwotny charakter, ale przy tym zyskał odrobinę indywidualizmu.

Czas spojrzeć do kabiny. Połączenie jasnego brązu z szarością oraz szczotkowanym aluminium to bardzo oryginalne i zaskakująco ciekawe połączenie. Skórę uzupełniają starannie poprowadzone szwy. Tutaj także nie mogło zabraknąć chromowanych dodatków.

Rolls Royce Cullinan Carlex Design
Z tyłu znajdują się dwa indywidualne fotele oferujące klasę biznes

Z tyłu zdecydowano się na dwa niezależne fotele, które zostały przedzielone wysokim tunelem środkowym uzupełnionym wysokiej jakości drewnem. W drugim rzędzie można więc poczuć się, jak w klasie biznes.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aresztowanie uciekającego motocyklisty

Wpadka recydywisty na motocyklu. Wywrócił się i próbował uciekać. Bezskutecznie (wideo)

CUPRA Born - premiera

No to (pierwsza) jazda: CUPRA Born na polskich ulicach. Jak się spisuje?