w

Ten kombivan zmieści przedmioty o długości 3,11 metra. Ma też 3 rzędy siedzeń!

Kombivan
Ten kombivan zmieści przedmioty o długości 3,11 metra. Ma też 3 rzędy siedzeń!

Kombivany może nie przyspieszają bicia serca, ale należą do tych samochodów, których bagażniki są w stanie pochłonąć niemal każdą zachciankę dzieci i małżonki. A to nieoceniona zaleta.

Poza tym, są świetnymi kompanami niewielkiego i średniego biznesu. Renault Grand Kangoo 2024 idealnie wpisuje się w to środowisko. To oczywiście przedłużona wersja popularnego modelu. Kombivan został właśnie zaprezentowany podczas IAA Mobility 2023 w Monachium.

I tu należy wspomnieć, że auto może pełnić rolę furgonetki. Wystarczy wyjąć dwa rzędy siedzeń. Tak, z tyłu wygospodarowano przestrzeń na dodatkowe miejsca, dzięki którym ten model stał się siedmioosobowy.

Renault Grand Kangoo 2024 – idealny kombivan?

Przy trzech rzędach można liczyć na 500 litrów wolnej przestrzeni, co jest naprawdę godnym wynikiem. Pozbycie się pięciu tylnych miejsc  o złożenie przedniego siedzenia pasażera zwiększa zdolności załadunkowe do imponujących 3750 litrów. Do tego jest tu 58 litrów w samych schowkach.

Renault Grand Kangoo 2024
Renault Grand Kangoo 2024

Można przeliczyć to również na długość. W kabinie zmieszczą się przedmioty, które mają nawet 3,11 metra. Wysoko umieszczony sufit też ma tu duże znaczenie. Żaden SUV nie posiada takich umiejętności w kategoriach praktycznych.

>Renault Kangoo Blue dCi EDC – test, cena, dane techniczne

Gdy Renault Grand Kangoo 2024 wróci do rodziny po ciężkim dniu pracy, stanie się wygodnym towarzyszem podróży. W kabinie jest oczywiście przestronnie, a dostęp do tylnych rzędów ułatwiają drzwi przesuwne, które zostały umieszczone po obu stronach.

Kombivan Renault Grand Kangoo 2024
Renault Grand Kangoo 2024

Paleta silników będzie dostosowana do potrzeb potencjalnych klientów, a nie trendów, które w tym segmencie mogłyby negatywnie wpłynąć na sprzedać. Oferta obejmie więc silnik benzynowy, który generuje 130 koni mechanicznych. Może on współpracować z sześciobiegową skrzynią manualną lub siedmiobiegową przekładnią automatyczną.

Renault Grand Kangoo 2024
Renault Grand Kangoo 2024

Alternatywą dla jednostki benzynowej jest oczywiście diesel, tyle że o wyraźnie skromniejszej mocy. Ma zaledwie 95 koni mechanicznych i współpracuje wyłącznie z sześciobiegową przekładnią manualną. Pozostaje mieć nadzieję, że do cennika dołączy wersja 115-konna z automatem.

Dla tych, którzy muszą sprostać aktualnym przepisom w nietypowych miejscach przygotowano wariant elektryczny. Oferuje 121 koni mechanicznych i 245 niutonometrów. Z pewnością będzie najdroższy z całej oferty.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szefowa MINI ujawniła koniec legendarnej konstrukcji

Szefowa MINI ujawniła koniec legendarnej konstrukcji. Nie było innego wyjścia

Toyota Century SUV 2024

Toyota pokazała SUV-a z przesuwnymi drzwiami. Skojarzenia? Lata 90. wieczne żywe!