w

Ten klasyk może być Twój. Mercedes W123 280CE w unikatowej konfiguracji na sprzedaż

Mercedes W123 Zender na sprzedaż
Ten klasyk może być Twój. Mercedes W123 280CE w unikatowej konfiguracji na sprzedaż

Ten samochód stał się synonimem niezawodności już w XX wieku. Zadbane egzemplarze są dziś łakomym kąskiem dla kolekcjonerów.

Unikatowe konfiguracje cieszą się jeszcze większym wzięciem. Ten Mercedes W123 280CE jest tego świetnym przykładem. Pochodzi z 1983 roku i od razu widać, że nie jest to sztuka, jak każda inna. Ale po kolei…

Jeden z nielicznych

Karoserię zdobi żółty lakier uzupełniony czarnymi okleinami. W oczy rzuca się również body kit wchodzący w skład niegdyś oferowanego zestawu Zender. Nie zabrakło również elementów wchodzących w skład AMG, wśród których znajdziemy lite felgi AMG Aero.

Mercedes W123 280CE Zender na sprzedaż
Auto posiada unikatowy pakiet Zender uzupełniony elementami AMG

Uwagę zwraca także obniżone zawieszenie. o zasługa sprężyn H&R z nowymi amortyzatorami. Warto dodać, że samochód dostał niedawno nowe opony. Od zawsze był garażowany i jest w świetnym stanie – zarówno technicznym, jak i wizualnym.

Mercedes W123 280CE Zender wnętrze
Wnętrze utrzymano w stanie fabrycznym

Potwierdza to również wnętrze, w którym zagościła czarna skóra, kierownica AMG i dekory z drewna. Żadna z części nie ujawnia śladów zużycia, co potwierdza dane uzyskane od sprzedającego.

Dopiero na dotarciu?

Pod maską znajdziemy natomiast sześciocylindrowy, rzędowy silnik o pojemności 2,8 litra. Generuje on fabrycznie 182 konie mechaniczne i 240 niutonometrów momentu obrotowego. Za przeniesienie jego potencjału na oś tylną odpowiada czterobiegowa przekładnia automatyczna.

W takiej konfiguracji można liczyć na setkę w 9,9 sekundy i 200 km/h prędkości maksymalnej. Dziś te dane nie są może imponujące, ale do sprawnej jazdy i tak wystarczą. Poza tym, to już klasyk, który powinien służyć do spokojnych przejażdżek po bulwarach.

Mercedes W123 na sprzedaż
Silnik legitymuje się przebiegiem 126 tysięcy kilometrów. Taki dystans jest niczym dla W123

Jak wynika z opisu, samochód pokonał do tej pory zaledwie 126 000 kilometrów. Mercedes W124 słynie z trwałości, dlatego taki dystans jest dla niego jak „dotarcie”. Aktualny właściciel wysłał ostatnio swój samochód na serwis, gdzie wymieniono płyn hamulcowe, węże, tarcze i klocki.

Nadszedł jednak czas, by zmienić dom. Prezentowany Mercedes W124 280CE został wystawiony na sprzedaż za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego eBay (oddział niemiecki). Ile trzeba wyłożyć na stół? Niemal 30 tysięcy euro. Z jednej strony to dużo, a z drugiej – to lokata kapitału, która za jakiś czas może przynieść zysk.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zderzenie z wiaduktem

Nie dość, że na czerwonym to jeszcze za wysokim pojazdem. Kara była kosztowna (wideo)

Trójkołowce dla 16-latków

Ta firma przerabia auta na trójkołowce. Mogą nimi jeździć 16-latkowie (wideo)