w

Ten kierowca zrobił wszystko, by stworzyć zagrożenie: Niemal doprowadził do czołówki

Na rondzie w lewo
Ten kierowca zrobił wszystko, by stworzyć zagrożenie: Niemal doprowadził do czołówki

Jak wynika z licznych badań, ronda to najbezpieczniejsza forma skrzyżowań w ruchu publicznym. Nie likwidują jednak pełnego ryzyka.

Powodem zagrożenia są zachowania samych użytkowników, którzy nie zawsze szanują przepisy. Mają też problemy z utrzymaniem właściwego poziomu ostrożności. Ten bohater jest najgorszym z najgorszych. Krótko mówiąc, przegiął wszędzie, gdzie tylko mógł.

Nieprawidłowa jazda po rondzie

Zaczęło się od przekroczenia linii ciągłej i wykorzystania pasa biegnącego w przeciwnym kierunku – jakby obowiązywał ruch lewostronny. Potem jednak było jeszcze gorzej. Kierowca skręcił w lewo na rondzie (dosłownie). Na szczęście nikt inny nie znajdował się w tym samym miejscu.

Następnym przejawem głupoty było skorzystanie z nieprawidłowego zjazdu. Wtedy też pojawił się drugi pojazd, którego użytkownik spostrzegł w porę, co się dzieje i wyhamował do zera. Sprawca zamieszania przeciął krawężnik i kontynuował jazdę. Miejmy nadzieję, że zdołał zorientować się, że jest w Polsce, a nie w Wielkiej Brytanii.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nissan GTR pożar

Szpanował ogniem z rur wydechowych: Potem musiał gasić pożar swojego auta

Suzuki Across 2021 cennik

Suzuki chce sprzedawać bliźniaka Toyoty RAV4 za 260 tysięcy złotych. Poważnie.