w

Ten kamper ma tylko 5,4 metra, ale został genialnie zaprojektowany. Pod maską znany diesel

Oasi 540 Camper
Ten kamper ma tylko 5,4 metra, ale został genialnie zaprojektowany. Pod maską znany diesel

Samochody kempingowe nie muszą oznaczać długiej listy wyrzeczeń. I przyczyną nie zawsze są wymiary.

Wiele zależy od konkretnego projektu. Ten kamper ma tylko 5,4 metra długości, a wielu potencjalnych użytkowników może go uznać za idealny „dom na kółkach”. Zacznijmy od tego, że stworzyła go firma Wingamm.

Oasi 540 interior
Projektanci Wingamm świetnie zagospodarowali przestrzeń

Za bazę posłużył Fiat Ducato. Pod jego maską pracuje diesel 2.3 MultiJet, który generuje około 150 koni mechanicznych i 310 niutonometrów. Co ciekawe, za przeniesienie mocy na koła odpowiada tu dziewięciobiegowa przekładnia automatyczna. Klienci mogą też postawić na sześciobiegową skrzynię manualną.

Oasi 540 – kompaktowy i wszechstronny kamper

Przejdźmy jednak do kluczowego wątku. Skromne rozmiary skrywają naprawdę świetne, przemyślane wnętrze. Wyposażenie obejmuje kuchenkę gazową, zlewozmywak, lodówkę, a nawet zamrażarkę.

Wnętrze kampera Wingamm
Jest dużo miejsc siedzących i ruchomy blat

Co ciekawe, strefa umożliwiająca spożywanie może pomieścić sześć osób. Pozycję blatu stolika można regulować w szerokim zakresie. Uwagę zwracają także przydatne schowki – zarówno te wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Bardzo istotna jest również dobra jakość wykończenia.

Wingamm kamper wnętrze
Udało się też wykorzystać górną strefę, gdzie zamontowano duże łóżko

Wielu może zastanawiać się, gdzie jest miejsce do spania. Otóż, projektanci spisali się na medal i wykorzystali górną przestrzeń. Właśnie tam znajduje się opuszczane, dwuosobowe łóżko zapewniające naprawdę dużą swobodę. Wzbogacono je oświetleniem i oknem.

W łazience znajdują się toaleta, prysznic i duże lustro skrywające szafkę

Na tym nie koniec dobrych wiadomości. Wygospodarowano bowiem przestrzeń na łazienkę, która zawiera w sobie toaletę, prysznic, lustro i pojemną szafkę. Biorąc pod uwagę tak niewielkie rozmiary (prezentowany kamper ma niemal taką samą długość, jak Ford Ranger), trudno nie być pod wrażeniem.

Cena nie została ujawniona, dlatego zainteresowani muszą pozostawić zapytanie ofertowe na stronie producenta. Wydaje się jednak, że tanio nie będzie, tym bardziej że samochód został dopracowany w najmniejszych szczegółach. To jednak ten typ pojazdów, który do tanich po prostu nie należy. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że firma Wingamm oferuje też większe modele.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeep Wrangler Limo

Jeep Wrangler jako limuzyna na sprzedaż. Kogoś poniosła fantazja

Aston Martin Watch

Aston Martin zaoferował zegarek. Kosztuje więcej, niż topowe BMW Serii 7 z dieslem. Absurd.