w

Ten hak mógł zabić. Odpadł od jadącego pick-upa (wideo)

Hak wpadający przez szybę
Ten hak mógł zabić. Odpadł od jadącego pick-upa (wideo)

Urywające się części to raczej rzadki widok. Niemniej jednak zdarza się, że coś odpadnie od samochodu.

To oczywiście tworzy duże niebezpieczeństwo. Tak też było tym razem, kiedy hak mógł zabić kierowcę poruszającego się za pick-upem. Tragedia wisiała w powietrzu, ale szczęśliwie udało się uniknąć najgorszego.

Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia na jednej z autostrad w południowej Australii. Całą historię zarejestrowała kamera umieszczona w samochodzie poszkodowanego.

Sekundy grozy

Na nagraniu widać moment, w którym hak oderwał się od Toyoty Hilux. Następnie odbija się wielokrotnie od nawierzchni aż uderza w czołową szybę samochodu znajdującego się na tym samym torze jazdy. Warto zaznaczyć, że odległość od poprzedzającego pojazdu była odpowiednia.

Wybita szyba
Szyba została rozbita, ale najważniejsze, że nie doszło do zderzenia z kierowcą

Siłą uderzenia była na tyle duża, że doszło do wybicia szyby i zrzucenia kamery. Gdyby tak ciężki przedmiot uderzył w kierowcę, to ten mógłby nawet zginąć. Użytkownik japońskiego auta użytkowego nie zatrzymał się.

Duże prawdopodobieństwo, że kierowca pick-upa nie wiedział, że hak został zerwany. Poszkodowany zamieścił post w social mediach, w którym prosi sprawcę o kontakt. Policjanci również starają się go namierzyć.

Czy sprawca zgłosi się dobrowolnie? Trudno to wykluczyć. Nie musi jednak mieć świadomości, że ktoś go szuka. Z takich historii można wywnioskować tylko jedno: trzeba być ostrożnym, ale nawet to nie daje gwarancji bezpieczeństwa.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

VW Amarok 2023 - grafika

Volkswagen Amarok R? Są takie plany

Strzelał do innych kierowców

Usłyszał klakson i zaczął strzelać. Grozi mu 15 lat więzienia (wideo)