w

Tani model elektryczny Hyundaia nadjeżdża. Dacia Spring może czuć niepokój

Hyundai Inster
Tani model elektryczny Hyundaia nadjeżdża. Dacia Spring może czuć niepokój

Koreańczycy z Południa nie próżnują. Zdają sobie sprawę, że przemysł motoryzacyjny jest na rozdrożu, dlatego dywersyfikują swoją gamę modelową. Jedną z jej nowości będzie pojazd zero-emisyjny o budżetowym charakterze.

Tani model elektryczny Hyundaia wkrótce zostanie oficjalnie zaprezentowany. Jego cena w rodzimym kraju ma wynosić około 85 tysięcy złotych (20 000 euro), co powinno przełożyć się na spore zainteresowanie klientów.

Zacznijmy jednak od samej koncepcji takiego samochodu. Jeśli akumulatorowe napędy mają rzeczywiście mieć sens na tym etapie rozwoju, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są małe i lekkie konstrukcje, które będą miały akceptowalną masę własną oraz skromne zużycie energii.

>Limuzyna Hyundaia, której brakuje w Polsce. Jest hitem sprzedaży

Tworzenie elektrycznych, 500-konnych SUV-ów o masie 3 ton nie ma najmniejszego sensu – ani z perspektywy użytkowej, ani środowiskowej. Właśnie dlatego miejskie modele na prąd mają najwięcej argumentów, by przekonać potencjalnych nabywców.

Tani model elektryczny Hyundaia – jaki będzie?

A teraz przejdźmy do gwiazdy tego materiały. Nowy Hyunda Inster, bo taką przyjmie nazwę, ma być oparty na modelu Casper. To miejski crossover, który jest sprzedawany tylko w Korei Południowej. Wykorzystanie jego podzespołów z pewnością pozwoliło zaoszczędzić zarówno na etapie projektowania, jak i produkcji.

Do sieci wyciekł właśnie zwiastun, który może sugerować, że tani model elektryczny Hyundaia może być jednak nieco większy od swojego spalinowego odpowiednika. Przewidujemy także nieco nowocześniejszą stylistykę.

Tani model elektryczny Hyundaia
Hyundai Inster – zapowiedź

Od razu widać, że auto otrzyma pudełkowatą karoserię, którą wzbogacą atrakcyjne elementy oświetlenia LED. Motyw „Tetrisa” widać w tylnych lampach, które delikatnie mogą przypominać te zastosowane w modelu IONIQ 5. Z kolei front wyróżnia się świetlnymi „berłami”.

Dane techniczne wciąż pozostają tajemnicą. Podejrzewamy jednak, że Hyundai Inster będzie dysponował niewielkim silnikiem elektrycznym i takim też akumulatorem trakcyjnym. Krótko mówiąc, ma sprawdzać się w aglomeracjach.

Jego przystępna cena i przyzwoite wyposażenie mają być kluczami do sukcesu. Co ciekawe, budżetowy Hyundai będzie oferowany na całym świecie. Producent nie ujawnił jednak rynków docelowych. Czy wśród nich może znaleźć się Polska? Istnieje taka szansa.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowe silniki spalinowe Toyoty

Nowe silniki spalinowe Toyoty mają zmienić zasady gry. Elektryczność nie jest jedyną drogą

BYD YangWang U9

Chińscy producenci inwestują w Europie. Budują i wykupują fabryki