w

Takim autem jeździł Kiler: Kolekcjonerski egzemplarz na sprzedaż!

Auto Kilera na sprzedaż
Takim autem jeździł Kiler: Kolekcjonerski egzemplarz na sprzedaż!

„Kiler” to jeden z najpopularniejszych polskich filmów komediowo-sensacyjnych. Do dziś jest często emitowany w telewizji i przyciąga mnóstwo widzów.

To jedna z tych produkcji, które zna się na pamięć i cytuje dialogi przy każdej możliwej okazji. W głowie pozostają także utwory dźwiękowe przygotowane przez Elektryczne Gitary. Fani motoryzacji kojarzą również samochody wykorzystywane w różnych scenach. Wśród nich znajdziemy Hummera, Clio II i Nissan 300ZX.

Nissan 300ZX na sprzedaż – stan kolekcjonerski

I właśnie japońskie coupe pojawiło się na liście aukcyjnej RM Sotheby’s. Nie jest to sztuka filmowa, ale równie cenna (a może i cenniejsza) z powodu swojego stanu technicznego. Została wyprodukowana w Kraju Kwitnącej Wiśni w 1990 roku. Niemal trzy dekady później (2018) trafiła do Stanów Zjednoczonych.

Nissan 300ZX 1990
Prezentowany Nissan 300 ZX został wyprodukowany w 1990 roku i pokonał zaledwie 14,5 tysiąca kilometrów

Ten srebrny egzemplarz zachowany jest w idealnym stanie – zarówno technicznym, jak i wizualnym. Nie nosi żadnych śladów korozji czy zużycia. Właściciel dbał o niego wyjątkowo dobrze, co odzwierciedla także bardzo skromny przebieg – jedynie 9 tysięcy mil (ok. 14,5 tysiąca kilometrów).

Nissan 300ZX V6 Twin-turbo
Pod jego maską znajdziemy 3-litrowe V6 oferujące 300 KM

Pod maską kultowego Nissana znajduje się 3-litrowe, doładowane V6 zdolne generować 300 KM i 384 Nm. Za przeniesienie mocy na tylną oś odpowiada 5-biegowa przekładnia manualna. Auto posiada także wspomaganie kierownicy, ABS i system czterech kół skrętnych.

Nissan 300ZX na sprzedaż
Karoseria i wnętrze zostały zachowane w stanie fabrycznym
Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jazda po prąd i ucieczka po kolizji w bielsku

Bielsko-Biała: Jazda po prąd i ucieczka. Sprawca nie przejął się kolizją

Agresywne zachowanie polskiego kierowcy w szwecji

Polski imigrant w Szwecji: Zablokował drogę i próbował wyciągnąć kierowcę TIR-a z szoferki