w

Tak wygląda pick-up po uderzeniu pioruna. Z auta zostało głównie podwozie

Auto po spotkaniu z piorunem
Tak wygląda pick-up po uderzeniu pioruna. Z auta zostało głównie podwozie

Siła natury nie ma granic, czego najlepszym dowodem są anomalia pogodowe, które często prowadzą do kataklizmów.

Kolejny tego przykład miał miejsce w mieście Beaufort znajdującym się w Południowej Karolinie (Stany Zjednoczone). Kilka dni temu doszło tam do burzy, która spowodowała wiele strat i oto jedna z nich – pick-up po uderzeniu pioruna.

Gdyby nie zdjęcia, trudno byłoby uwierzyć, że „strumień energii” z nieba mógł spowodować takie spustoszenie. Mieszkańcy tej okolicy musieli być przerażeni. Warto w tym miejscu podkreślić, że na szczęście nikomu nic się nie stało.

Pick-up po zderzeniu z piorunem – nadaje się na złom

Jak wynika z informacji przekazanych przez świadków, piorun miał uderzyć najpierw w drzewo, by po chwili przenieść się na Forda F250. Towarzyszył temu oślepiający błysk i ogromny huk. Pick-up po zderzeniu z piorunem stanął w ogniu.

Pick-up po uderzeniu pioruna
Samochód został szybko pochłonięty przez ogień

Strażacy, którzy przybyli na miejsce nie mieli tak naprawdę czego ratować. Nadwozie zniknęło. Pozostała jedynie część skrzyni załadunkowej, ale na jej bazie raczej nie da się niczego zrobić, poza kwietnikiem…

Auto nie powróci na drogi, co wydaje się oczywiste. Może posłużyć jako dawca części, choć tych też nie będzie za dużo, biorąc pod uwagę skalę zniszczeń ujawnioną na zdjęciach. Pozostaje mieć nadzieję, że właściciel samochodu miał na niego ubezpieczenie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Audi Q6 2022

Audi wzięło SUV-a Volkswagena i „dokleiło” swoje klocki. Tak powstał model Q6

Compass 2022

Jeep Compass 4xe (test). Hybryda plug-in z terenowymi genami