w

Tak wygląda najsłodszy off-roader na świecie. Możesz go kupić!

Tak wygląda najsłodszy off-roader na świecie. Możesz go kupić!

Samochody terenowe kojarzą się z bezkompromisowym charakterem i prostymi rozwiązaniami, które sprawdzają się w off-roadzie.

Zazwyczaj mają kwadratowe sylwetki z krótkimi zwisami i wyraźnym prześwitem. Trudno jednak mówić o urodziwym designie w ich przypadku. Ten pojazd jest jednak kwintesencją słodkości pod względem stylistycznym.

Producent aut Ferves
Firma Ferves istniała jedynie pięć lat i korzystała z rozwiązań Fiata

Oto Ferves Ranger. Nic Wam to nie mówi? Nie jesteśmy zaskoczeni. Ten producent działał jedynie przez 5 lat – od 1965 do 1970 roku. Wprowadził na rynek tylko jeden model, który było oparty na podzespołach Fiatów 500 i 600. Zbudowano jedynie tylko 600 egzemplarzy.

Ferves Ranger na sprzedaż

Jeden z egzemplarzy zostanie wystawiony na aukcję – w połowie maja. Za jej przebieg odpowiada RM Sotheby’s. Jego design jest prosty i urokliwy. Samochód posiada miękki, składany dach, koło zapasowe i przednią szybę. Tak, to całe wyposażenie…

Ferves Ranger silnik
Silnik Fiata 500 oferuje 18 KM

Skrywa benzynowy silnik Fiata o mocy 18 koni mechanicznych. Ten skromny potencjał trafia na oś przednią za pośrednictwem przekładni manualnej. Warto dodać, że autko jest dopuszczone do ruchu. Sprawdza się całkiem nieźle poza asfaltem, co jest zasługą niewielkiej masy i kompaktowych rozmiarów.

Ferves Ranger wnętrze
Wnętrze jest proste i skromne

Specjaliści twierdzą, że przetrwało mniej niż 50 sztuk tego modelu. Możemy więc mówić o gratce dla kolekcjonerów. Link do aukcji prezentacji modelu znajdziecie TUTAJ.

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nieudane wyjeżdżanie z parkingu

Oto przykład, jak nie wyjeżdżać z parkingu (wideo)

BMW 3.0 CSL na sprzedaż

Bawarska piękność szuka nowego domu. BMW 3.0 CSL to marzenie każdego fana motoryzacji