w

Tak to jest, gdy zostawisz odpalony samochód „w automacie” na biegu i wyjdziesz z kabiny (wideo)

Auto jeżdżące w kółko bez kierowcy
Tak to jest, gdy zostawisz odpalony samochód "w automacie" na biegu i wyjdziesz z kabiny (wideo)

Nieuwaga i rozkojarzenie to czynniki, które raczej nie pomagają w użytkowaniu jakichkolwiek pojazdów. Wręcz przeciwnie.

Gdy zostawisz odpalony samochód „w automacie” na biegu i postanowisz wyjść z kabiny, to raczej nie wróży niczego dobrego. Taki pojazd może ruszyć, nawet jeśli został zatrzymany na lekkiej pochyłości. Prezentowany materiał jest tego przykrym dowodem.

Biała Toyota robiła niewielkie okrążenia wokół zaparkowanych aut. Najpewniej był to teren targowiska. „Cyrkle” były częściowo wykonywane na jezdni, co narażało całe otoczenie. Poważne zdarzenie wisiało w powietrzu.

Kolizja – koniec jazdy

Grupa śmiałków próbowała gonić samochód, co nie było najmądrzejszym rozwiązaniem. Skoro było wiadomo, w którym miejscu za chwilę się zjawi (kółka były regularne), można było odpowiednio się ustawić i otworzyć drzwi w dogodnym momencie.

Niestety, zanim ktoś na to wpadł, „autonomiczna” Toyota uszkodziła kilka innych aut. W końcu wjechała na jezdnię, gdy zbliżał się pojazd dostawczy. Jego kierowca nie miał pojęcia, że w kabinie Corolli przecinającej jego tor jazdy nie ma żadnego człowieka.

Zderzenie Toyoty bez kierowcy
W końcu doszło do zderzenia z autem dostawczym. Kierowca większego pojazdu nie miał pojęcia, że w kabinie Toyoty nikogo nie było

Biała Toyota uderzyła w skrzynię załadunkową większego pojazdu. Trudno powiedzieć, czy wydarzyło się to na oczach właściciela. Jeżeli nie, to po powrocie z pewnością był zdziwiony.

Niech to będzie przestroga dla wszystkich. Przed wyjściem z kabiny należy wyłączać zapłon, ustawiać dźwignię automatu na P i zaciągać hamulec postojowy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porsche 911 vs Porsche 911 EV

Nowa 911-tka kontra retro Porsche z napędem Tesli. Nieoczywisty wynik starcia (wideo)

Wybuch opony

Wybuch opony ciężarówki. Dobrze, że ludzie uciekli, bo rozerwałoby im płuca (wideo)