w

Tak to jest, gdy 16-latek dostaje mocne auto: Mustang wbił się w budynek mieszkalny

Zderzenie Mustanga z domem
Tak to jest, gdy 16-latek dostaje mocne auto: Mustang wbił się w budynek mieszkalny

Bycie nastolatkiem ma swoje prawa. Każdy, kto przeżył ten czas doskonale wie, że w tym okresie wyobraźnia i rozsądek nie są wiodącymi aspektami prowadzącymi przez życie.

Oczywistym jest, że istnieją mniej i bardziej rozsądni ludzie, ale z założenia trudno oczekiwać, że młodzież w szybkich i wymagających autach nie będzie chciała popisywać się przed znajomymi. Chęć zaimponowania innym bywa w takich okolicznościach znacznie silniejsza, niż instynkt i bezpieczeństwo.

Kosztowny błąd młodości

Niestety, ma to swoje odzwierciedlenie w ruchu drogowym. Młodzi kierowcy powodują bardzo dużą liczbę niepożądanych zdarzeń. Kiepskie doświadczenie zbiera swoje żniwa. W tym przypadku za kierownicą siedział mężczyzna, który miał 16 lat.

Taką możliwość daje prawo w Stanach Zjednoczonych, choć nie jest to „pełne zezwolenie”. Takie osoby muszą spełniać określone warunki, a ich możliwości są ograniczone przez ustawodawcę. Tak czy inaczej, można wyrobić taki dokument po wcześniejszym zdaniu egzaminu.

Zderzenie z domem

Według nas nie jest to zły pomysł, ale powinien określać także moc i rodzaj układów napędowych. Przekazanie tak młodej osobie tylnonapędowego samochodu z dużym potencjałem silnikowym nie jest rozwiązaniem optymalnym, czego dowiodła kolejna sytuacja.

Wypadek - auto uderzyło w dom
W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poważnie ranne

16-letni kierowca stracił kontrolę nad pojazdem, wpadł na prywatną posesję i uderzył Mustangiem w ścianę budynku, która momentalnie runęła. W najbliższym pomieszczeniu znajdował się właściciel, co niestety zaowocowało potrąceniem.

Główny poszkodowany trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami. Kierowca również doznał znacznych uszczerbków na zdrowiu. Z kolei jego 28-letni pasażer nie miał pasów, ale jakimś cudem udało mu się uniknąć większych uszkodzeń ciała.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DTŚ dachowanie i ucieczka na zakręcie mistrzów

Dachowanie na słynnym zakręcie: Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Może poszedł po szwagra?

Toyota GR Yaris Nurburgring

Takiego seryjnego Yarisa jeszcze nie było! Pokonał Nurburgring szybciej, niż BMW M2 i Chevrolet Corvette…?