w

Tak, Mazda ma pick-upa. Jego bliźniakiem jest…

Wielu może zaskoczyć ta informacja. Mazda stworzyła pick-upa, który należy do segmentu oferowanego także na polskim rynku. Co ciekawe, skorzystała z wiedzy innego producenta.

Bliźniak? Isuzu D-MAX

Tak, to właśnie ten japoński pick-up został bazą dla nowego modelu marki z Hiroszimy. Można to poznać po kształtach kabiny i przeszkleń. Jeszcze lepiej zdradzają to klapa i lampy. Co ciekawe, te ostatnie pochodzą sprzed liftingu D-MAX’a. Pas przedni ma jednak w sobie samą Mazdę – wąskie lampy, charakterystyczny grill pokaźnych rozmiarów i kilka przetłoczeń.

Wnętrze z delikatnymi różnicami

Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, kabina została skopiowana, choć nie w całości. Inne są dysze nawiewu, dekory, kształt jednej z klapek schowka i oczywiście logo na wielofunkcyjnej kierownicy. Dotykowy ekran pozostał taki sam, podobnie jak niezależny panel klimatyzacji. To samo dotyczy klasycznego zestawu wskaźników (analogowe zegary plus wyświetlacz komputera pokładowego).

Inny silnik, choć tego samego producenta

Pod maską „europejskiego D-MAX’a” znajduje się jednostka 1.9 TD i wielu mogło się spodziewać, że ten sam motor trafi do modelu BT-50. Otóż… nie. Zamiast niego znajdziemy 3-litrowego diesla generującego 188 KM i 450 Nm momentu obrotowego. Co ciekawe, to także konstrukcja stworzona przez Isuzu, co pozwala przypuszczać, że będzie bardzo trwała. Pod względem napędowym, jest oczywiście wszystko, czego można się spodziewać – w tym reduktor i blokady mostów.

Nie zabrakło również licznych systemów bezpieczeństwa, wśród których znajdziemy m.in.: awaryjne hamowanie, monitorowanie martwego pola, utrzymywanie pasa ruchu, ostrzeganie przed kolizją i adaptacyjny tempomat. Auto trafi na wybrane rynki jeszcze w tym roku. Ceny nie zostały ujawnione.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nadjeżdża KIA Carnival czwartej generacji, a wraz z nią odświeżona koncepcja

Honda Jazz IV debiutuje na polskim rynku. Seryjnie jako hybryda!