w

Tajemniczy model Renault bliski debiutu. To będzie budżetowa propozycja

Renault Kardian
Tajemniczy model Renault bliski debiutu. To będzie budżetowa propozycja

Francuzi rozwijają swoją gamę modelową, która należy do najbardziej atrakcyjnych spośród wszystkich dostępnych na rynku.

Nie bez znaczenia jest tu duże zróżnicowanie zachęcające klientów o skrajnych oczekiwaniach. Ten tajemniczy model Renault dedykowany będzie najpewniej pragmatykom, którzy poszukują ekonomicznego, a przy tym przyjaznego samochodu.

Co o nim wiemy? Jego debiut przewidziano na 25 października. Producent stara się ukrywać wszelkie informacje na ten temat, ale jednocześnie podgrzewa atmosferę za pomocą kolejnych grafik, które sugerują, czego możemy się spodziewać.

Tajemniczy model Renault to crossover

Można było przewidzieć, że marka zamierza dostosować się do aktualnie panującej mody. Tajemniczy model Renault to crossover. Co więcej, znamy już jego nazwę. Jak brzmi? Kardian. Prawie, jak bohater słynnej lektury.

Jego sylwetka przypomina Captura, co wróży atrakcyjny design. Wydaje się jednak, że ten samochód będzie trochę mniejszy. Krążą plotki, że może dzielić podzespoły z Dacią Sandero, aby mógł być dostępny w umiarkowanej cenie.

Tajemniczy model Renault
Renault Kardian

Front zdobią wąskie światła LED oraz nowe logo z czarnym tłem. Z tyłu znajdują się lampy w kształcie bumerangów. Wokół auta powinny być zamontowane plastikowe nakładki, które chronią dolne partie karoserii.

>Renault Scenic E-Tech 2024 ujawniony. To nowe podejście do auta rodzinnego

Gama silników powinna być oparta na propozycjach małolitrażowych. Podejrzewamy, że podstawą sprzedaży będzie silnik 0.9 TCe. Spodziewana moc to 90 koni mechanicznych. Niby niewiele, ale w aucie mierzącym 4,15 metra nie potrzeba niczego więcej. Diesel z pewnością nie będzie oferowany ze względu na segment pojazdu oraz aktualnie panujące czasy.

Tajemniczy model Renault
Renault Kardian

Trudno wykluczyć jednak wersję wolnossącą generującą około 65 koni mechanicznych. Jakim cudem może ona przetrwać? To proste, rynek brazylijski. To właśnie tam będzie oferowane Renault Kardian. Ameryka Południowa ma mniej restrykcyjne prawo, niż Europa. Zresztą każdy inny kontynent jest łaskawszy dla kierowców, niż ten, w którym żyjemy.

Oficjalna premiera będzie mieć miejsce w Rio de Janeiro. Za około trzy tygodnie powinniśmy poznać wszystkie ważne informacje na temat nowego samochodu francuskiej marki.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Omoda 5

Ten chiński crossover trafi na polski rynek. Ma 200-konny silnik spalinowy

Nissan Hyper Urban

Nissan Hyper Urban to przyszłość. Ma drzwi przez niemal całą długość karoserii