w

Tajemnicza butelka z listem sprzed lat znaleziona na starym dworcu kolejowym

Stara butelka z listem na dworcu
Tajemnicza butelka z listem sprzed lat znaleziona na starym dworcu kolejowym

Ekipy budowlane zajmujące się rozbiórkami i remontami starych nieruchomości bardzo często znajdują artefakty sprzed lat.

Właśnie tak było z listem w butelce odkrytym na starym dworcu kolejowym w Detroit. Obiekt jest właśnie przekształcany w siedzibę techniczną marki Ford. Budynek został oddany do użytku ponad 100 lat temu, w 1913 roku. Na jego terenie znaleziono sporą liczbę historycznych pamiątek.

List ze starej butelki
List jest trudny do rozczytania. Specjaliści pracują nad konserwacją papieru

Najciekawsza z nich to wspomniana butelka z listem. To szkło po piwie Stroh, które pamięta czasy sprzed prohibicji. W środku znajduje się zawinięta kartka papieru, której treść nie została do końca rozczytana. Po przetłumaczeniu na język polski, fragment brzmi: „Dan Hogan i Goa Smith utknęli w suficie Chicago, czerwiec 1913”. Istnieją więc podejrzenia, że napisali ją byli pracownicy (najpewniej budowlani), którzy nie stronili od picia alkoholu w pracy.

Butelkę odnaleziono w tynku herbaciarni, która znajdowała się na terenie dworca. Specjaliści będą teraz pracować nad utrzymaniem artefaktu we właściwej kondycji. Najistotniejsze będzie spowolnienie procesu niszczenia papieru.

Dworzec w Detroit pełen skarbów historycznych
Łącznie znaleziono około 200 artefaktów

Co ciekawe, ekipa remontowa znalazła na starym dworcu w Detroit aż 200 ciekawych przedmiotów, które można uznać za kawałki historii. Wśród nich są m.in.: automaty do dodawania, księgi płatnicze, buciki niemowlęce, obuwie damskie czy spodek z zestawu porcelany.

Co istotne, przywracanie budynku do łask przez Forda nie będzie całkowitą rewolucją technologiczną. Władze amerykańskiej marki chcą utrzymać jego charakter i zachować maksymalną liczbę zastosowanych rozwiązań budowlanych, aby wciąż emanował swoją barwną przeszłością.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes Klasy S Mansory 2021

Nowy Mercedes Klasy S (2021) od Mansory. Styl moskiewski…

Ford E-100 no official

Elektryczny pick-up do miasta? Oto Ford E-100, czyli koncept studencki