w

Ta piękność może być Twoja. BMW 3.0 CSL na sprzedaż

BMW 3.0 CSL na sprzedaż

Są samochody, o których naprawdę ciężko mówić w złym tonie… Jednym z ich reprezentantów jest to piękne BMW.

Model 3.0 CSL ma swoją motorsportową historię. Z kolei jego seryjne sztuki padały łupem zamożnych fanów bawarskiej marki, którzy cenili dobre osiągi i atrakcyjny design. Dziś już żaden producent nie oferuje czegoś równie eleganckiego.

BMW 3.0 CSL na sprzedaż

Prezentowany egzemplarz szuka nowego domu. Został wyprodukowany w 1972 roku i był jednym z 168, które powstały w pierwszej serii. Oryginalnie zdobił go żółty lakier, ale na początku lat 90. przemalowano go na czarno. W tym samym czasie dodano charakterystyczne pasy.

Na tym nie koniec zmian. Ówczesny właściciel zdecydował się na zaimplementowanie 3,5-litrowej, rzędowej szóstki M30B34 wyposażonej w gaźniki Webera z podwójnym ssaniem. W 2018 roku została zamontowana nowa, 5-biegowa skrzynia Getrag 245/10. Warto dodać, że oryginalny, 3-litrowy blok silnika został objęty sprzedażą.

Link do aukcji na Bring a Trailer znajdziecie TUTAJ.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mitsubishi zostanie wygaszone w Europie. Nie będzie nowych modeli.

Kierowca F1 rozbił wyjątkowego McLarena