w

Sześciocylindrowy silnik w Maybachu. Dla najbiedniejszych z najbogatszych

Mercedes Maybach S 3.0 R6
Sześciocylindrowy silnik w Maybachu. Dla najbiedniejszych z najbogatszych

Niemiecka marka udostępniła ostatnio zapowiedź, która zdradza, że luksusowa limuzyna otrzyma jednostkę V12.

Tymczasem do sieci wypłynęły nowe wieści sugerujące sześciocylindrowy silnik w Maybachu. Na wstępie trzeba zaznaczyć, że jedno nie wyklucza drugiego. Mercedes-Maybach Klasy S będzie dostępny w różnych konfiguracjach silnikowych. Do tej pory był oferowany tylko z V8.

Ktoś może stwierdzić, że zastosowanie stosunkowo małego motoru pod maską flagowego modelu może być osłabieniem wizerunku, ale szersza perspektywa pozwala przypuszczać, że ma to sens. Skoro i tak niemal wszędzie dominują surowe oznaczenia prędkości, to paliwożerny dwunastocylindrowiec nie będzie miał miejsc do „rozwinięcia skrzydeł”. Poza tym, po co płacić większe podatki, skoro można mniejsze.

Maybach S 480 4MATIC dane techniczne
Maybach S 480 4MATIC ma 362 KM i 500 Nm

Możliwość zakupu Maybacha z sześciocylindrowym, rzędowym silnikiem benzynowym będą mieli jednak tylko chińscy klienci. Taki wariant nosi nazwę Maybach S 480 4MATIC i oferuje 362 konie mechaniczne oraz 500 niutonometrów. Uzupełnia go elektryczne doładowanie EQ. To odpowiednik Mercedesa S 450 4MATIC.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ilott ARRO

Callum Ilott nowym rezerwowym Alfa Romeo Racing Orlen. Co dalej z Kubicą?

Ford lekki samochód dostawczy

Ford zainwestuje 300 milionów dolarów w Rumunii. Cel? Lekkie auto dostawcze