w

Szeryf w Audi blokował pas, ale nagrywający go wyjaśnił. „Z takimi trzeba krótko” (wideo)

Szeryf w Audi wyjaśniony przez innego kierowcę
Szeryf w Audi blokował pas, ale nagrywający go wyjaśnił. "Z takimi trzeba krótko" (wideo)

Niestety, jazda na suwak wciąż jest rzadkim zjawiskiem na polskich drogach. Istnieje grupa kierowców, którzy jej po prostu nie rozumie.

Są też śmiałkowie wyznaczające własne zasady. Ten szeryf w Audi jest tego kolejnym przykładem. Blokował pas, gdy na drodze doszło do zatoru drogowego. Stwierdził, że ten lewy ma poruszać się tempem wyznaczonym przez niego.

W pewnym momencie zatrzymał się i zablokował wszystkie pojazdy znajdujące się za nim. Cóż to dało? Otóż, nic. Tylko i wyłącznie wydłużyło kolejkę. Na sytuację postanowił zareagować nagrywający, który wykorzystał pas zieleni, by móc wymienić kilka zdań z użytkownikiem niemieckiego SUV-a.

Szeryf blokował pas, a nagrywający i tak go ominął

W pewnym momencie obaj kierowcy ruszyli. Szeryf w Audi znalazł więcej przyczepności i to on był z przodu. Nagrywający nie zamierzał jednak odpuszczać. Minął go wykorzystując wolną przestrzeń pomiędzy samochodami.

Z pewnością podejmował niepotrzebne ryzyko. Domyślamy się, że szeryf w Audi czuł się poniżony. I nie jest nam przykro. Ani trochę. Nie zachęcamy jednak do podejmowania się takich manewrów. Są one niepotrzebne i mogą skończyć się kolizjami, czyli startami nerwów, pieniędzy i czasu. A tego każdy wolałby uniknąć.

Blokowanie pasa to oczywista głupota, która powinna być karana przez odpowiednie służby. Policjanci podejmują działania w tym zakresie, ale są one przeprowadzane na za małą skalę. Pozostaje liczyć, że z czasem sytuacje zacznie się poprawiać. Ileż można tłumaczyć to samo…

Avatar photo

Napisane przez Wojtek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Abarth 500 Electric

Elektryczny Abarth 500e? Niewykluczone, że na niego patrzysz

Agresor drogowy na Zakopiance

Hamował przed maską żeby ukarać innego kierowcę. Obie kamery ujawniają, że nie było powodu (wideo)