w

Syn siedmiokrotnego mistrza świata traci miejsce w F1. Co dalej z karierą Micka Schumachera?

Mick Schumacher
Syn siedmiokrotnego mistrza świata traci miejsce w F1. Co dalej z karierą Micka Schumachera?

Niemiecki kierowca wyścigowy miał być wielkim talentem i wizerunkowym strzałem w dziesiątkę. Niestety, okazał się jedynie dobrym rzemieślnikiem w swoim zawodzie.

Mick Schumacher stracił miejsce w Haasie. Cóż to oznacza? Najpewniej nie będzie go w stawce na sezon 2023. Ostatni wolny fotel ma Williams i raczej nie chce go przeznaczyć temu niemieckiemu kierowcy. I ma ku temu powody.

Nie chodzi oczywiście o kwestie obyczajowe – Mick to bardzo inteligentny i wyważony chłopak, który jest daleki od jakichkolwiek kontrowersji. Niestety, to nie przekłada się na jego umiejętności, które na tle słynnego ojca wypadają po prostu blado.

Mick radził sobie w pierwszym sezonie przeciętnie, ale miał bardzo słaby bolid. Jego wizerunek budował tak naprawdę jeszcze słabszy partner – Nikita Mazepin. Gdy w tym sezonie do składu dołączył Kevin Magnussen, okazało się, że już nie ma tak łatwo.

>Audi dołącza do F1. Sauber nawiązał współpracę z niemiecką marką

Lepsza maszyna pozwala Haasowi na zdobywanie punktów. Kevin robi to jednak znacznie częściej niż Mick. Ostatnio zdobył nawet pole position. W klasyfikacji punktowej też wyraźnie wyprzedza Niemca. Poza tym, nie niszczył tak często bolidu, co dla małego zespołu na duże znaczenie z perspektywy ekonomicznej.

Inne zespoły też przyglądały się Schumacherowi. Ferrari „uwolniło” Micka kilka miesięcy temu i nie jest już ich juniorem. Biorąc pod uwagę potencjał i brak dużego zaplecza finansowego za plecami, niemiecki kierowca będzie miał duży problem z powrotem.

>27-letni Holender dołączył do zespołu F1. To kolega Verstappena

Mówi się jednak, że ma szanse na fotel kierowcy rezerwowego. Gdzie? Ponoć w Mercedesie. Wydaje się to, delikatnie mówiąc, nieco wątpliwe. Być może Toto Wolf widzi w Micku więcej, niż reszta jest w stanie dostrzec. Tego nie można wykluczyć. Czy odpowiedni samochód dałby młodemu Schumacherowi szanse na sukces? Kto wie…

Wspomniany Williams ma na celu innego kierowcę, a niemal cała reszta stawki ma już zajęte miejsca nawet trzecich kierowców. Niektórzy jednak lubią mieć dwóch rezerwowych jednocześnie (np. Alfa Romeo), dlatego trudno wykluczyć, że właśnie takie stanowisko obejmie Schumacher w przyszłym sezonie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nico Hulkenberg

Zamienili Niemca na Niemca. Obaj bez podium, ale ten „nowy” bardziej doświadczony

Pijani kierowcy stracą auta

Pijani kierowcy stracą samochody. Sejm przegłosował, Prezydent musi podpisać