w

Świetna sprzedaż AMG w Polsce

Niedawno informowaliśmy o rekordowych wynikach sprzedaży ekscentrycznego Mercedesa G63 AMG 6×6. Okazuje się, że inne topowe modele z gwiazdą na masce również znajdują wielu klientów w naszym kraju.

Mercedes_E63_AMG

Według rodzimego oddziału Mercedesa samochody z linii AMG zanotowały imponujący, 372 % wzrost sprzedaży w stosunku do ubiegłego roku. Najpopularniejszymi modelami okazują się Mercedesy A45 AMG oraz CLA45 AMG. Ogółem od początku 2014 roku nowych właścicieli zyskały aż 194 egzemplarze samochodów z linii AMG. Rezultat z pewnością poprawi się po wprowadzeniu do sprzedaży ostrzejszej wersji crossovera GLA. Dużym wzięciem cieszą się też pakiety AMG dostępne w „zwykłych” modelach – sprzedano już 1080 modeli w takiej specyfikacji. Wniosek? W Polsce żyje się coraz lepiej. Przynajmniej niektórym.

 

Źródło: Mercedes

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Flagowy Cadillac także w Europie

Nowe silniki Volvo