w

Świadomie jechała pod prąd 20 kilometrów. Powód? Przegapiła zjazd (wideo)

Świadomie jechał pod prąd 20 kilometrów
Świadomie jechał pod prąd 20 kilometrów. Powód? Przegapiła zjazd (wideo)

Jeżeli takie osoby będą otrzymywały prawo jazdy, to nie należy spodziewać się poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (2 października) na autostradzie A4 między zjazdem na Brzeg a Opolem (kierunek Katowice). Kobieta prowadząca francuskie auto świadomie jechała pod prąd, czym tworzyła zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze z brzeskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że po wspomnianym odcinku jeden z pojazdów porusza się w złym kierunku. Policjanci ruszyli w pościg, by jak najszybciej zatrzymać nieprawidłowo jadącego kierowcę.

Świadomie jechała pod prąd po A4

W końcu udało się namierzyć, a następnie zatrzymać wspomniany samochód. Okazało się, że za kierownicą znajduje się 43-letnia kobieta. Powiedziała mundurowym, że świadomie jechała pod prąd, ponieważ przegapiła właściwy dla siebie zjazd. Postanowiła więc zawrócić i przez 20 kilometrów jechać pasem awaryjnym.

Biorąc pod uwagę tempo autostradowe (przypominamy, 140 km/h), było to skrajnie nierozsądne i bardzo niebezpieczne. W takich okolicznościach bardzo często dochodzi do wypadków.

Według nas policjanci byli łaskawi. Nałożyli na kobietę mandat w wysokości 2000 złotych. Na jej konto wpłynęło natomiast 15 punktów karnych. Według nas zatrzymanie prawa jazdy byłoby adekwatniejsze w tej sytuacji.

Kierowcy świadomie jeżdżący pod prąd są równie niebezpieczni (a może bardziej?), co ci nieświadomi. W obu przypadkach może dojść do niepożądanych konsekwencji. Utrata uprawnień, choćby na kilka miesięcy, mogłaby ostudzić ich zapał.

Avatar photo

Napisane przez Wojtek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Agresja drogowa kierowcy Mazdy

Jechał zgodnie z przepisami. „Ukarał” go za to o głowę niższy agresor (wideo)

Porsche 911 Turbo Carlex Design

Porsche 911 Turbo Carlex Design. Kolejny projekt polskiej firmy