w

Suzuki Jimny jednak zostanie w Europie? Jest na to sposób

Suzuki Jimny sprzedaż
Jimny zbiera kolejne laury. Tym razem 1000 sprzedanych sztuk w trzy dni

Aktualnie oferowana generacja terenówki Suzuki okazała się ogromnym sukcesem na Starym Kontynencie. Popyt przerósł najśmielsze oczekiwania japońskiej marki, dlatego niektórzy muszą czekać na swoje Jimny nawet rok.

Niestety, kilka miesięcy temu okazało się, że Jimny może zostać wycofane z Europy. Powodem jest silnik, który nie spełnia najnowszych norm emisji spalin narzucanych przez UE. Teraz jednak pojawiła się szansa na ratunek. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Jimny może pozostać w ofercie jako model użytkowy – tzw. van.

Zmianie nazwy towarzyszyć ma dwuosobowa kabina.To oczywiście nie jest specjalny problem, ponieważ w drugim rzędzie i tak mało kto się mieścił. Zyskałby natomiast bagażnik, który w końcu przestałby mieć mikroskopijną pojemność.

Z kolei zwykłe, osobowe Suzuki Jimny mogłoby powrócić do gamy wraz z nową jednostką napędową. Jeżeli tak się stanie, to pod maską z pewnością zagości małolitrażowa, doładowana konstrukcja benzynowa. Niewykluczone, że współpracująca z instalacją elektryczną (tzw. miękka hybryda). Pozostaje zatem czekać na rozwój sytuacji.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cztery fabrycznie nowe Polonezy odnalezione w Belgii – jeden w nietypowej konfiguracji

Renault Espace

Renault Espace Blue dCi EDC Initiale Paris – Wygoda i pewne prowadzenie