w

Supra Reventon? Ktoś zniszczył ładną Toyotę…

Nieudana replika
Supra Reventon? Ktoś zniszczył ładną Toyotę...

Domorośli fani modyfikacji samochodowych mają ciekawe pomysły, ale zazwyczaj nie potrafią ich wykonać. Oto kolejna taka historia.

Właściciel japońskiego auta zechciał stworzyć włoski bolid. I tak powstała Supra Reventon, czyli samochód który nie przypomina niczego dobrego. Ten projekt udowadnia, że pewne zadania należy zlecać profesjonalistom.

Supra Reventon
Już na etapie założeń projektowych to nie miało sensu. Różnice w wymiarach i rozstawach osi eliminowały możliwość zachowania właściwych proporcji

Zacznijmy od tego, że bazą było popularne coupe Toyoty z 1990 roku. Owszem, leciwy pojazd, ale zadbany egzemplarz w oryginalnym stanie ma potencjał na youngtimera. Niestety, ta sztuka jest daleka od czegokolwiek, co można byłoby uznać za wartościowe…

Supra Reventon – wyjątkowe nic

Autora po prostu poniosła fantazja. Inaczej nie można tego ocenić. Samochód otrzymał zupełnie przeprojektowaną karoserię, która wygląda jak karykatura włoskiego modelu. Można tu dostrzec pewne nawiązania, ale wszystko jest źle poskładane.

Zobacz także: Zaawansowana, ale nieudana replika Lamborghini. Ktoś poświęcił mnóstwo czasu i pieniędzy (wideo)

Już na etapie założeń projektowych można było mieć wątpliwości. Ze względu na różnice w wymiarach, zachowanie właściwych proporcji nie było możliwe. Nawet po ciemku i będąc po kilku głębszych niewielu dałoby się nabrać.

Toyota Supra 1990 - wnętrze
Jedynie, co można odzyskać z tego auta to silnik i oryginalne wnętrze

Co w tym aucie można docenić? Silnik, ponieważ nie został popsuty działaniem właściciela. To trzylitrowa, sześciocylindrowa jednostka benzynowa zdolna generować 238 koni mechanicznych. Jej uzupełnieniem jest manualna przekładnia, która kieruje cały potencjał na oś tylną.

Co ciekawe, Supra Reventon jest na sprzedaż na Marktplaats. Aktualny właściciel chce za nią 19 950 euro. Poważnie. Jeżeli dostanie 1995 euro, to nie powinien się zastanawiać…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konflikt drogowy w Białymstoku

Co za akcja! Chłopaki ze złomowiska ruszyli w stronę złośliwego kierowcy

Mercedes SL Maybach

Mercedes-Maybach SL Concept. Szef designu ujawnił zdjęcie