w

Subaru Impreza WRC na sprzedaż. Jeździł nią Colin McRae!

Subaru Impreza WRC na sprzedaż
Subaru Impreza WRC na sprzedaż. Jeździł nią Colin McRae!

Ten samochód ma szansę osiągnąć na aukcji nawet dwa miliony złotych. Kolekcjonerzy już zacierają ręce.

Prezentowane Subaru Impreza WRC z podwoziem o numerze 93.004 zajęło drugie miejsce w Rajdzie 1000 Jezior w Szwecji. Był to 1993 rok, a za kiego kierownicą siedział mistrz świata 81′, Ari Vatanen. Było to pierwsze podium dla tego modelu.

Subaru Impreza WRC McRae
Samochód był w rękach wielkich sław rajdów

Historia tego egzemplarza jest jednak znacznie bogatsza. Korzystały z niego takie sławy, jak Richard Burns i Colin McRae. To sprawia, że wartość japońskiego samochodu jest naprawdę wysoka.

Subaru Impreza WRC na sprzedaż

Zaczęło się od Colina McRae, który wraz z pilotem Derekiem Ringerem wziął udział w Rajdzie Portugalii, który odbywał się w 1994 roku. Niestety, uszkodzenie układu kierowniczego wyeliminowało ich z rywalizacji.

Subaru Impreza WRC Group A
Prezentowana Impreza WRC została utrzymana w specyfikacji Grupy A

Szczęście nie mieli również Richard Burns i Robbie Reid, którzy w tym samochodzie startowali w Rajdach Indonezji i Nowej Zelandii – obu rund nie ukończyli. Nie można więc mówić o wyjątkowo utytułowanym samochodzie, ale na pewno cennym dzięki historii, którą stworzyli naprawdę wyjątkowi kierowcy rajdowi.

Co ciekawe, prezentowane Subaru Impreza WRC ma oryginalną karoserię z 1993 roku i zostało utrzymane w specyfikacji Grupy A. Już 24 października zostanie wystawione na aukcji Artcurial, która zostanie przeprowadzona we Francji. Specjaliści twierdzą, że samochód może osiągnąć cenę nawet 650 tysięcy euro, co oznacza wydatek niemal 3 milionów złotych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Unikatowe BMW 3.0 CSL

Unikatowe BMW 3.0 CSL na sprzedaż. Ta sztuka osiągnie horrendalną kwotę!

Top Gear 1996 BMW E39

Jeremy Clarkson i test BMW Serii 5 E39. Kiedyś to było! (wideo)