w

Subaru Impreza 2024 zadebiutuje w tym miesiącu. Do tej pory nie o tym nie wiedział

Subaru Impreza 2024
Subaru Impreza 2024 zadebiutuje w tym miesiącu. Do tej pory nie o tym nie wiedział

Japońska marka zrobiła dużą niespodziankę swoim fanom i ogłosiła debiut kolejnej generacji kultowego modelu.

Subaru Impreza 2024 ma zadebiutować jeszcze w tym miesiącu. Premiera ma odbyć się podczas Los Angeles Auto Show. Jak widać, producent z Kraju Kwitnącej Wiśni nie zamierza podgrzewać atmosfery miesiącami, jak to mają zwyczaj robić konkurenci. Kawa na ławę, to lubimy.

Wraz z ogłoszeniem dobrej nowiny pojawiła się tajemnicza grafika, która zdradza linię szóstego wcielenia tego ważnego samochodu. Niby niewiele, ale tyle wystarczy, by entuzjaści zacierali ręce i czekali z niecierpliwością.

>Subaru Crosstrek 2023. Aktualizacja kompaktowego crossovera

Czego należy się spodziewać? Bliskiego pokrewieństwa z modelem Crosstrek. Wydaje się, że sylwetki będą bardzo podobne, choć ta w Imprezie za pewnie będzie nieco niżej poprowadzona (skromniejszy prześwit) i wyzbyta plastikowych osłon, które chronią dole partie karoserii.

Subaru Impreza 2024 najpewniej wykorzystuje płytę podłogową SGP (Subaru Global Platform), którą dysponuje już wspomniany Crosstrek. Podejrzewamy, że klasyczny hatchback będzie bardziej komfortowy, a przy tym zwarty na tle swojego poprzednika.

>Subaru Forester STI Sport 2022. Coś tu nie gra

Pod maską powinien znaleźć się e-Boxer zintegrowany z napędem na obie osie oraz przekładnią bezstopniową znaną jako Lineartronic. Na dane techniczne przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. Gdy tylko pojawią się w sieci, przekażemy je Wam.

Przypomnijmy, że Los Angeles Auto Show potrwa od 18 do 27 listopada i właśnie między tymi dniami nastąpi oficjalny debiut nowej Imprezy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kolizja trzech aut w Oświęcimiu

Gdy zagapisz się na kilka sekund. Oto, co może się stać (wideo)

Skrzynia manualna w Hondzie

Honda rezygnuje z pomysłu skrzyń manualnych w autach elektrycznych. Nikt raczej nie żałuje