w

Subaru BRZ po liftingu – co nowego?

Subaru odświeżyło swoje coupe, co zaowocowało kilkoma istotnymi modyfikacjami.

subaru_brz_2016_5

Pod względem stylistycznym auto zmieniło się nieznacznie. Designerzy zdecydowali się jedynie na kosmetykę. Nowe jest to, czego nie widać. Przede wszystkim chodzi o zawieszenie z bardziej wydajnymi amortyzatorami zapewniającymi większą sztywność. Co więcej, kierowca będzie miał teraz możliwość wyboru trybu torowego, który uśpi pracę ESP. Jednostka napędowa zyskała natomiast nowe zawory i przeprojektowane cylindry, dzięki czemu dysponuje mocą 205 KM (+5) i momentem obrotowym wynoszącym 211 Nm. Auto będzie bardziej dynamiczne, co jest efektem lepszego zestopniowania skrzyni, która zyskała także łopatki do zmiany biegów.

subaru_brz_2016_2

Chętni na więcej sportu mogą dokupić pakiet Performance, w którego skład wchodzą hamulce firmy Brembo z nowymi tarczami, amortyzatory Sachs i 17-calowe felgi. We wnętrzu znajdziemy natomiast ekran dotykowy wyświetlający wiele sportowych wskazań (m.in.: temperaturę oleju i wody, siłę przeciążeń, wykorzystanie przepustnicy). Odświeżone BRZ powinno już wkrótce trafić do salonów.

 

Źródło: Carscoops

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niezwykły chiński projekt komunikacji miejskiej

Koncern Volkswagena stawia na „zieloną” motoryzację