w

Straż Miejska może więcej? Ominięcie kolejki i nieprzepisowy manewr na rondzie (wideo)

Nieprzepisowa jazda Straży Miejskiej
Straż Miejska może więcej? Ominięcie kolejki i nieprzepisowy manewr na rondzie (wideo)

Przepisy drogowe zostały stworzone z myślą o każdym uczestniku ruchu. Powinny być przestrzegane przez wszystkich. Bez wyjątku.

Czasem jednak kierowcy (i nie tylko oni) lekceważą wszelkie znaki tłumacząc się zazwyczaj pośpiechem. W wielu przypadkach to zwykłe cwaniactwo, które powinno być karane surowymi mandatami.

Pamiętajmy jednak, że przykład idzie z góry. Oto jedna z wielu sytuacji, która wzbudza niechęć do służb mundurowych. Panowie ze Straży Miejskiej postanowili podworować sobie z kierowców stojących w kolejce.

Wykorzystali sąsiedni pas, który prowadził w przeciwnym kierunku. Wjechali na rondo, gdy minęli zator i próbowali zmienić tor jazdy. Tym samym przecięli linię ciągłą, a następnie wymusili pierwszeństwo na prawidłowo jadącym użytkowniku drogi. Nie liczcie na przeprosiny. Pewnie spieszyli się, żeby wlepić mandaty za złe parkowanie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ford Puma ST v-max

Ford Puma ST na niemieckiej autostradzie – przyspieszenie do prędkości maksymalnej (wideo)

Wągrowiec - kolizja i ucieczka

Nieuważna jazda doprowadziła do kolizji. Sprawca uciekł (wideo)