w

Stłuczka i ucieczka z miejsca zdarzenia. Mimo widocznych tablic, policja do dziś nie wie kim był sprawca (wideo)

Kolizja i ucieczka Astrą
Stłuczka i ucieczka z miejsca zdarzenia. Mimo widocznych tablic, policja do dziś nie wie kim był sprawca (wideo)

Skuteczność polskiej policji jest, delikatnie mówiąc, zróżnicowana. Na niektórych płaszczyznach widać postępy, ale nie jest to regułą.

Mundurowi świetnie radzą sobie w wypisywaniu mandatów za prędkość. Prawo ma być jeszcze bardziej korzystne w ściąganiu „należności” za takie przewinienia. Funkcjonariusze robią też widowiskowe akcje związane z wyłapywaniem ludzi bez maseczek w marketach i galeriach handlowych. Szkoda tylko, że ta stłuczka i ucieczka z miejsca zdarzenia jest przykładem, który negatywnie wpływa na ich wyniki skuteczności w egzekwowaniu prawa.

Niestety nie jest to odosobniony przypadek. Takich zdarzeń jest znacznie więcej. Mimo nagrania pochodzącego z auta poszkodowanego oraz uwiecznionych numerów rejestracyjnych nie udało się do dziś ustalić tożsamości sprawcy, który postanowił odjechać, jak gdyby nigdy nic.

Skuteczność – zależna od wyzwania

Oczywiście, auto mogło nie zostać przerejestrowane i zmieniać właścicieli. Od tego są jednak mundurowi, by dotrzeć do ostatniej osoby korzystającej z pojazdu – krok po kroku. Niestety, minęło sporo czasu, a efektów brak.

Bądźmy jednak rozsądni i oceńmy sytuację na chłodno. Zaangażowanie policjantów do zdobycia informacji na temat sprawcy lekkiej stłuczki prawdopodobnie byłoby/jest czasochłonne, a realnych korzyści mógłby spodziewać się tylko kierowca, który przecież nie ma po tym zdarzeniu auta do kasacji. A wiec jakoś to będzie. Najwyżej sprawa zostanie umorzona i wszyscy się rozejdą.

Są przecież inne zadania, które przede wszystkim zasilą budżet państwa. A wyniki robić należy. Pozostaje mieć nadzieję, że ktoś w końcu wpłynie na sytuację w polskiej policji, ponieważ liczne kontrowersyjne działania (lub brak działań) wpływają negatywnie na wizerunek służb mundurowych. O poczuciu bezpieczeństwa nawet nie mówimy…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieostrożna kontrola prędkości

Policjant ukryty za śmietnikiem, zatrzymanie „na rękę”. Co by było gdyby kierowca go nie zauważył? (wideo)

Porsche 911 Turbo S vs GT2 RS vs GT3

Bratobójczy pojedynek Porsche 911: GT2 RS kontra Turbo S i GT3 (wideo)