w

Stawianie ciężarówki na koła – przykłady z Niemiec i Brazylii (Video)

Brazylia to bez wątpienia piękny kraj, w którym nie brakuje ani ciekawych miejsc, ani dobrych ludzi. Pod względami infrastruktury i profesjonalności usług służb drogowych pozostawia jednak trochę do życzenia.

I widać to szczególnie po porównaniu z Niemcami, które dla wielu uchodzą za wzór w tych kategoriach. Pewien YouTuber postanowił przedstawić różnice na przykładzie stawiania na koła ciągnika siodłowego z naczepą. W U naszych zachodnich sąsiadów firma z zaawansowanym sprzętem i pracownikami w koszulkach odblaskowych powoli stawiała cały zestaw na specjalnie poduszki, które zapobiegały gwałtownemu uderzeniu pojazdu o asfalt.

W Brazylii wybrano metodę „na żywca”, czyli szybko i… ryzykownie. Po „lądowaniu” na kołach, wszystko powypadało z kabiny, a ciężarówka zaczęła się toczyć, bo nikt nie sprawdził, czy jest na hamulcu. W wyniku tego zniszczony został inny samochód, a TIR zaliczył samotną podróż zakończoną w polu.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=rZKdhWiYREE

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kawasaki Ninja H2 vs McLaren 720S (Video)

Autostrada A2: Brak uwagi i ucieczka na pas zieleni (Video)