w

Stary Volkswagen Polo z przebiegiem 200 tysięcy kilometrów. Dał z siebie wszystko na niemieckiej autostradzie (wideo)

Volkswagen Polo 1.0 MPI acceleration
Stary Volkswagen Polo z przebiegiem 200 tysięcy kilometrów. Dał z siebie wszystko na niemieckiej autostradzie (wideo)

Choć motoryzacja biegnie do przodu i jesteśmy o krok przed „elektryczną rewolucją”, na drogach wciąż nie brakuje leciwych, wysłużonych samochodów.

W Polsce można spotkać jeszcze wiele modeli z lat 90. Jednym z tego przykładów może być Volkswagen Polo trzeciej generacji, który w Europie był wytwarzany do 2001 roku. To solidne i proste auto miejskie, które było dostępne z małolitrażowymi silnikami.

Ten egzemplarz skrywa silnik 1.0 MPI oddający do dyspozycji zaledwie 50 koni mechanicznych oraz 86 niutonometrów. Te skromne wartości trafiają oczywiście na oś przednią za pośrednictwem skrzyni manualnej.

Dynamika? Słaba… Z danych fabrycznych wynika, że sprint do setki trwa 17,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 151 km/h. Ta sztuka pochodzi z 1997 roku i jej licznik wskazuje 300 tysięcy kilometrów przebiegu. Czy w aktualnej kondycji jest w stanie osiągnąć i tak już przeciętne parametry nowego egzemplarza? Sprawdźcie:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieudana próba kradzieży katalizatora

Zuchwała próba kradzieży katalizatora. Sąsiedzi podjęli interwencję (wideo)

Nissan GT-R vs Audi RS6 vs Porsche Panamera Turbo S

Pojedynek sportowych aut potrafiących przewieźć po 4 osoby: Audi RS6 zostało w tyle… (wideo)