w

Stare Renault z silnikiem VR6. Szaleństwo idealne! (wideo)

Renault VR6 rat style
Stare Renault z silnikiem VR6. Szaleństwo idealne! (wideo)

Takie szalone projekty bywają przeciętne, ale ten robi tak duże wrażenie, że nawet topowe firmy tuningowe mogą go pozazdrościć.

Zacznijmy od tego, że wykorzystano karoserię Renault Dauphine. Niewielu współczesnych fanów motoryzacji wie, co to za twór. „Delfin” był sedanem francuskiej marki produkowanym w latach 1956-1967. Samochód miał rywalizować z Garbusem i był produkowany na trzech kontynentach.

Jak widać, nadwozie zostało przystosowane do potrzeb projektu. Motyw „rat style” został uzupełniony obniżonym zawieszeniem, poszerzonymi błotnikami, spojlerami, dokładkami do zderzaków i dedykowanymi kołami. Teraz to auto wygląda obłędnie!

Co ciekawe, specjalnie dla niego stworzono unikatową ramę, która pozwoliła na zamontowanie centralnie jednostki benzynowej. Jak już wiadomo, to silnik VR6 pochodzący z Volkswagena Golfa GTI czwartej generacji. Sprzęgnięto go z sześciobiegową przekładnią manualną.

Autorzy projektu wykorzystali zawieszenie wspornikowe, a nawet zastosowali mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Możemy więc mówić o skutecznej maszynie. A do tego świetnie brzmiącej!

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Toyota GR Yaris crash on the track

Toyota GR Yaris i spektakularne dachowanie podczas „track day” (wideo)

Rajd Portugalii 2021 Lotos Rally Team

Kajto wygrał Rajd Portugalii. Świetna jazda polskiej załogi!