w

Stacje ładowania inspirowane Formułą 1 – Ciekawy projekt Hyundaia

Stacje ładowania inspirowane Formułą 1 - Ciekawy projekt Hyundaia

Południowokoreańska marka zaprezentowała ostatnio jeden z najbardziej wyczekiwanych samochodów elektrycznych.

Nawet jeśli będzie on dopracowaną konstrukcją, to jego sukces w dużej mierze zależy od infrastruktury. Krótko mówiąc, brak miejsc pozwalających na uzupełnianie baterii ograniczy użyteczność, a co za tym idzie – zainteresowanie klientów.

Właśnie dlatego Hyundai postanowił zaprojektować i wybudować stacje ładowania inspirowane Formułą 1. Brzmi odważnie, ale producent już nas przyzwyczaił do ciekawych posunięć. Tak też jest w tym przypadku.

Noszą nazwę E-Pit i ma być ich dwanaście. Przynajmniej na początku. Każda będzie dysponować dwunastoma punktami ładowanie. Hyundai doskonale wie, że takich obiektów brakuje przede wszystkim na głównych arteriach międzymiastowych, dlatego zostaną rozlokowane na autostradach w całej Korei Południowej.

Mają oferować ładowanie do 80% w ciągu 18 minut – wtedy, gdy technologia samochodu na to pozwoli. W przypadku takich modeli jak Hyundai IONIQ 5 będzie można w 5 minut osiągnąć poziom energii umożliwiający pokonanie 100 kilometrów.

Warto dodać, że ich uzupełnieniem ma być aplikacja mobilna, która pozwoli na realizowanie płatności online. W tamtejszym kraju 60% ludności mieszka w mieszkaniach, dlatego nie ma szans na ładowanie z domowego gniazdka. Co istotne, południowokoreańska marka wybuduje również 48 kolejnych ładowarek w bardziej konwencjonalnym stylu.

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Potrącenie przed domem

To było zwykłe sprzątanie samochodu: Skończyło się potrąceniem (wideo)

Auto spadło z podnośnika

Mogli stracić głowy – dosłownie. Samochód spadł z podnośnika (wideo)