w

Sportowy Opel Astra nadjeżdża. Jest jeden haczyk: będzie elektryczny

Opel Astra OPC EV X-Tomi
Sportowy Opel Astra nadjeżdża. Jest jeden haczyk: będzie elektryczny

Konserwatywni fani niemieckiej marki z pewnością ucieszyli się na wieść o wprowadzeniu rasowej odmiany kompaktowego modelu.

Uśmiech z ich twarzy niektórych zniknął jednak po informacji na temat wstępnych założeń producenta dotyczących tego auta. Okazuje się bowiem, że sportowy Opel Astra będzie posiadał napęd elektryczny.

Jaką przyjmie nazwę? Wydaje się, że OPC i GSi to najbardziej oczywiste wybory, ale niektórzy mogliby uznać to za profanację. Podejrzewamy, że Niemcy wymyślą inny skrót lub termin, by kultowe dopiski pozostawić w spokoju, choć pojawiają się plotki, że OPC jest bliskie zatwierdzenia. Puryści będą kręcić nosem, jeśli zapadnie taka decyzja.

Sportowy Opel Astra bez dźwięku silnika

Czego możemy się spodziewać? Jeden z prominentnych przedstawicieli marki poinformował, że sportowy Opel Astra otrzyma podrasowaną stylistykę, co oznacza obecność nowego body kitu. Podejrzewamy, że wyróżniać go będą również felgi.

We wnętrzu z pewnością zagoszczą głębokie fotele i kierownica ze spłaszczonym wieńcem. Z kolei interfejs zegarów powinien być wzbogacony nowymi informacjami.

Sportowy Opel Astra EV
Tak może wyglądać sportowa odmiana Astry, która otrzyma elektryczny układ napędowy

Opel Astra-e ma zadebiutować już w 2023 roku, dlatego poznamy bazę do tego najbardziej charakternego wariantu. Spodziewamy się, że sportowa odmiana nie będzie miała znacząco większej mocy, ale otrzyma więcej dodatków, które stworzą jej „aparycję”.

Przypomnijmy, że auto bazuje na modularnej płycie podłogowej Stellantis. Zaoferowanie wersji OPC mogłoby sugerować, że wkrótce podobny zabieg spotka Peugeota 308 i DS 4. No cóż, pożyjemy, zobaczymy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pirat drogowy na S15

Jechał 215 km/h drogą ekspresową. Najniższa krajowa netto nie wystarczy, by zapłacić za mandat (wideo)

Nowy Explorer

Ford Explorer 2023 (lifting) ujawniony. Nowy design i 27-calowy ekran we wnętrzu