w

Spieszył się na tramwaj narażając własne życie. Kierowca nie miał szans uniknąć potrącenia (wideo)

Olsztyn potrącenie
Spieszył się na tramwaj narażając własne życie. Kierowca nie miał szans uniknąć potrącenia (wideo)

To zdarzenie mrozi krew w żyłach i pokazuje, jak lekkomyślni bywają ludzie. Tym razem udało się jednak uniknąć najgorszego.

Historia miała miejsce przy skrzyżowaniu ulic Janowicza i Witosa w Olsztynie. Warto dodać, że doszło do niego wczoraj. Młody chłopak spieszył się na tramwaj narażając własne życie. Niewiele brakowało i by je stracił.

Jak wynika z kamery monitoringu miejskiego, 16-latek postanowił zaryzykować i wbiec na przejście dla pieszych, mimo że sygnalizator wskazywał czerwone. Tym sposobem znalazł się na kursie kolizyjnym z kierowcą Opla.

Brak szans na skuteczną reakcję

Użytkownik samochodu miał niewiele czasu na reakcję. Nie pomagała też śliska nawierzchnia, która była wynikiem obfitych opadów deszczu. Kierowca starał się hamować awaryjnie i maksymalnie odbił w prawo, co zmniejszyło skutki.

Potrącenie na przejściu w Olsztynie
Nastolatek wbiegł na przejście, mimo iż świeciło się czerwone

Doszło do potrącenia, w wyniku którego chłopiec upadł na fragment kostki brukowej. Na szczęście nie uderzył w nią głową. Samochód wjechał w jego nogę, co doprowadziło do ekwilibrystycznego lotu nad jezdnią. Gdyby doszło do kontaktu całym ciałem, skutki mogłyby okazać się znacznie bardziej poważne.

16-latek wymagał hospitalizacji. Z obrażeniami nogi trafił do szpitala. Policjantom tłumaczył, że spieszył się na tramwaj. Nie jest to żadne usprawiedliwienie. Pamiętajmy, że pojazdy komunikacji miejskiej kursują w krótkich odstępach czasowych i nigdy nie warto podejmować takiego ryzyka.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podmuch wiatru wywracał przyczepę

Żywiec. Walka z wiatrem na drodze. Przyczepa była bliska wywrócenia (wideo)

Mercedes-AMG G 63 Brabus 800

Polka proponuje ćwierć miliona złotych za pomoc w złapaniu złodziejów. Ukradli jej dwa cenne auta