w

Spieszmy się kochać spalinowe Audi R8. Nowa generacja otrzyma napęd elektryczny

Audi R8 2019
Spieszmy się kochać spalinowe Audi R8. Nowa generacja otrzyma napęd elektryczny

Samochody na prąd mają stanowić coraz większą siłę rynkową. Wkradają się już w praktycznie każdy segment.

Modele sportowe nie są tu wyjątkiem, czego przykładem wkrótce będzie Audi R8. Konserwatywni fani marki nie będą zachwyceni poczynaniami władz. Nowa generacja tego auta ma otrzymać napęd elektryczny.

Czy tego chcemy, czy też nie, w tę samą stronę zmierza większość producentów. Niektórzy mogą uznać to za profanację, ale nie ma wyjścia – przynajmniej na ten moment. Rygorystyczne normy związane z ochroną środowiska sprawiają, że koncerny nie chcą inwestować w układy spalinowe, które nie mają już przyszłości.

Elektryczne Audi R8 – jakie będzie?

Rimac i Porsche to firmy, które udowodniły, że auta elektryczne mogą być sportowe. Z pewnością nie każdemu spodoba się „bezszelestna katapulta”, ale tego już nie unikniemy. Jesteśmy przekonani, że elektryczne Audi R8 będzie oferować wyjątkowe osiągi. Podejrzewamy jednak, że masa własna pojazdu będzie wyraźnie wyższa, niż w przypadku aktualnie oferowanej generacji.

Audi R8
Audi R8 skrywa jednostkę 5.2 V10, która zostanie wycofana wraz z aktualną generacją

Nowe Audi R8 może być cięższe, ale i tak istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie najlepiej przyspieszającym wcieleniem w historii. Pamiętajmy jednak, że nie tylko osiągi mają znaczenie w takich samochodach. Liczą się także właściwości jezdne pozwalające na sprawne pokonywanie zakrętów. Czy Audi R8 EV będzie równie zwinne, co odmiana spalinowa? Tu już mamy pewne wątpliwości.

Pozostaje jednak zaczekać na efekty inżynierów z Ingolstadt. Debiut Audi R8 na prąd powinien nastąpić w ciągu kilku najbliższych lat.

 

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Morgan Plus 8 GTR

Morgan Plus 8 GTR. Najmocniejszy model w historii marki

Porsche Carrera GT after crash

Uszkodzone Porsche Carrera GT na sprzedaż. To może być okazja