w

Smart ForFour doczeka się wersji elektrycznej

Smart ForFour drugiej generacji to najnowsze dzieło niemieckiej marki. Auto nawiązuje do modelu Fortwo w każdym calu, czego dowodem może być jego design.

smart_fortwo_forfour_2014_1

Co ciekawe, ForFour doczeka się odmiany w pełni elektrycznej. Nastąpi to w 2016 roku, kiedy pod jego maskę trafi jednostka generująca 55 kW. Można więc spodziewać się całkiem niezłych osiągów – sprint do setki będzie trwał 11,5 sekundy a prędkość maksymalna wyniesie 125 km/h. A jak jest z zasięgiem? Podobnie jak u konkurencji – producent obiecuje 145 km jazdy wolnej od ładowania.

smart_forfour_edition_1_2014_2

Czy elektryczny Smart ForFour odniesie sukces? No cóż, auta elektryczne nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem. Według nas napęd elektryczny lepiej pasuje do Fortwo, który ma typowo miejski charakter. Niektórzy klienci kupujący tego pierwszego będą przecież chcieli, przynajmniej raz na jakiś czas, gdzieś dalej wyjechać. A skromny zasięg skutecznie to uniemożliwia.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen Golf Sportsvan 1.4 TSI Highline – Z pozoru…

Ile będzie kosztował Mercedes S Pullman?