w

Smart #1. Tak, to oficjalna nazwa. To będzie pierwsze auto z hasztagiem w nazwie

Smart #1
Smart #1. Tak, to oficjalna nazwa. To będzie pierwsze auto z hasztagiem w nazwie

Nie ma wątpliwości, że niemiecka marka zajmująca się produkcją miejskich samochodów chce nadążać za trendami.

Krótko mówiąc, powinna wpisywać się w aktualną modę, być barwna, a przy tym spełniać oczekiwania młodych klientów. Marketingowcy wzięli to wszystko bardzo poważnie do siebie, co sugeruje oficjalna nazwa nowego modelu. Smart #1 będzie modelem opracowanym razem z Geely. Tak, to pierwsze auto z hasztagiem w nazwie.

Współpraca z Geely nie jest przypadkowa. Chiński producent i Mercedes-Benz podzielili się udziałami w stosunku 50-50. To oznacza, że obaj potentaci decydują o przyszłości tej stosunkowo młodej marki. Czy taka reorganizacja przyniesie oczekiwane rezultaty? Czas pokaże.

Smart #1 – co już wiemy?

Do sieci trafiły zdjęcia ujawniające nowy model w kamuflażu wykorzystującym jedynie okleinę. Dzięki temu można dostrzec jego proporcje. Smart #1 nie jest już tak muskularny, jak zapowiadający go koncept, ale wciąż prezentuje się ciekawie.

Smart #1 w kamuflażu
Sylwetka przypomina MINI Countrymana – gabaryty również

W oczy rzucają się przede wszystkim elementy oświetlenia – zarówno z przodu, jak i z tyłu można liczyć na listwy świetlne w technologii LED, które biegną przez całą szerokość. Krótkie zwisy, niemal płaski dach przypominają nieco MINI Countrymana – również pod względem gabarytów. Smart #1 ma 4,29 metra długości.

Bardzo ważna była aerodynamika pojazdu. Projektantom udało się stworzyć sylwetkę, która legitymuje się wynikiem na poziomie 0,29. To naprawdę bardzo przyzwoity rezultat, biorąc pod uwagę, że jest to crossover.

Smart #1 crossover
Auto będzie dostępne tylko z silnikami elektrycznymi

Smart #1 został oparty na płycie podłogowej Geely Sustainable Experience Architecture. Jak można się domyślać, została ona przystosowana do napędów elektrycznych. Pozwala korzystać z 800 V i ma miejsce na trzy jednostki elektryczne.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aston Martin bolid 2022

Aston Martin pokazał bolid F1 na sezon 2022. Malowanie robi wrażenie

Ford Ranger Raptor 2022

Ford Ranger Raptor 2022. Debiut już 22 lutego