w

Śliska nawierzchnia, tylny napęd i kiepskie umiejętności. Kierowca BMW doprowadził do kolizji (wideo)

Niekontrolowany poślizg kierowcy BMW na DTŚ
Śliska nawierzchnia, tylny napęd i kiepskie umiejętności. Kierowca BMW doprowadził do kolizji (wideo)

To kolejne zdarzenie, które może być przestrogą dla wszystkich uczestników ruchu lekceważących jesienną aurę.

Częste opady deszczu wyraźnie utrudniają jazdę. Śliska nawierzchnia powinna ostudzić zapędy wszystkich, ale niektórzy przeceniają własne umiejętności. I to jest błąd. Ten kierowca BMW doprowadził do kolizji, bo zlekceważył warunki.

Jak do tego doszło? Użytkownik starego BMW Serii 3 (najpewniej E46) jechał lewym pasem, gdy tylne koła straciły przyczepność z asfaltem. Samochód wpadł w poślizg. Kierowca nie zdołał przywrócić nad nim kontroli, co doprowadziło do poważnych konsekwencji.

Zderzenie dwóch samochodów

Sprawca zdarzenia nie opanował sytuację i uderzył w biały samochód użytkowy, który poruszał się po środkowym pasie. Większy pojazd niemal dachował. W pewnym momencie wjechał w bariery energochłonne, a następnie uniósł się ponad pół metra nad ziemią. Z uzyskanych informacji wynika, że nikt nie odniósł obrażeń zagrażających życiu.

Jedna z głównych śląskich arterii była jednak przez długi czas zakorkowana. Kierowca BMW zlekceważył trudne warunki atmosferyczne i śliską nawierzchnię. Niewykluczone, że stan ogumienia jego samochodu był, delikatnie mówiąc, przeciętny. Pamiętajmy, by zadbać o opony, ponieważ to jedyne elementy styczne z nawierzchnią.

Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem. Będzie musiał ponieść koszty naprawy swojego auta i liczyć się z większymi kosztami przyszłej polisy ubezpieczeniowej. Najważniejsze jednak, że nie było ofiar.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ucieczka kierowcy Audi

Kierowca Audi mógł jechać nawet 200 km/h. Uderzył w inne auto i uciekł (wideo)

Citroen Ami Police

Czy to najwolniejszy radiowóz na świecie? Bardzo możliwe