w

Śląsk. Próba samobójcza na DTŚ. Na szczęście nieudana (wideo)

Próba samobójcza na Drogowej Trasie Średnicowej
Śląsk. Próba samobójcza na DTŚ. Na szczęście nieudana (wideo)

Do zdarzenia doszło na Drogowej Trasie Średnicowej przebiegającej przez górnośląską aglomerację.

Jak można wywnioskować po nagraniu uzyskanym od uczestnika zdarzenia, była to próba samobójcza, która na szczęście nie skończyła się tragedią. Kierowca nie miał za wielu możliwości, by odpowiednio zareagować.

Nagrywający poruszał się prawym pasem z dozwoloną prędkością. Przy barierkach stał mężczyzna. Jak się okazało, czekał on na właściwy moment, by zderzyć się z samochodem. Motywy sprawcy zdarzenia nie są jasne.

Niewiele możliwości

Kierowca jechał na tyle szybko, że wyhamowanie nie było możliwe. Na sąsiednim pasie znajdował się natomiast drugi samochód, dlatego gwałtowne odbicie w lewo nie przyniosłoby oczekiwanego rezultatu – mogłoby dodatkowo dojść do kolizji.

Nieudana próba samobójcza na DTŚ
Mężczyzna stał przy barierkach i czekał na odpowiedni moment, by wbiec pod koła

Niewykluczone, że sprawca w ostatniej chwili zwątpił w swój plan. Niektórzy twierdzą, że mogła to być również forma wymuszenia odszkodowania. Według nas to mało prawdopodobne. Przy tak wysokiej prędkości jest to przesadnie ryzykowne. Nikomu nic nie da ubezpieczenie, jeżeli zginie pod kołami samochodu.

Niebezpieczne zdarzenie na Drogowej Trasie Średnicowej jest kolejnym dowodem na to, że na drodze należy spodziewać się po prostu wszystkiego. Mamy nadzieję, że mężczyzna nie osiągnął celu i trafił pod opiekę specjalistów.

Pamiętajmy, że samobójstwo nie jest nigdy dobrym rozwiązaniem. Nierzadko to akt desperacji, który zawsze krzywdzi najbliższych. Zawsze można znaleźć inne rozwiązanie.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mustang Shelby GT kontra SLS Black Series

Pojedynek Mustanga Shelby ze skrzydlakiem Mercedesa. Czy SLS poradzi sobie z mocniejszym rywalem?

Wybuch opony przy 200 km/h

Wystrzał opony przy około 200 km/h. Kierowca BMW hamował awaryjnie (wideo)