w

„Slalom” Priusem – szybka karma (Video)

Wyprzedzanie prawą stroną jest niedozwolone na wielu drogach w różnych krajach. Uznaje się to za niebezpieczny manewr. Jeszcze większe ryzyko podejmują kierowcy, którzy zaraz po tym „dokonaniu” przecinają pasy i robią sobie slalom z innych użytkowników ruchu.

I tak też postąpił mężczyzna prowadzący japońską hybrydę, który pędził z wyraźnie większą prędkością, niż pozostali kierowcy. Dość blisko przejeżdżał obok innych pojazdów, co nie było okraszone zbyt dużą wyobraźnią. Wystarczyłoby, że któryś mocniej przyhamuje, by doszło do kolizji, a może nawet wypadku. Poza tym, decydując się na tak gwałtowną zmianę toru jazdy można komuś zajechać – nie ma bowiem czasu na dokładne upewnienie się w lusterkach, czy nic się nie zbliża.

Sielanka nie trwała jednak zbyt długo, bo z tego samego odcinka korzystali policjanci w nieoznakowanym radiowozie. Jak można się domyślać, podjęli szybką decyzję i zjechali z drogi zaraz za rozpędzonym Priusem. Zobaczcie to:

 

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gdy zatrzymasz się „na selfie” w złym miejscu (Video)

Mazda CX-3 2020 – zapowiedź