w

Słaba sprzedaż Vipera SRT

Amerykańska motoryzacja wciąż się zmienia. Z roku na rok staje się coraz bardziej ?europejska?. Rzecz w tym, że nie każdemu to odpowiada.

 

Nie jest tajemnicą, że takie klasyki zza oceanu, jak chociażby Mustang w wielu kategoriach ustępują swoim niemieckim odpowiednikom. Każdy zaznajomiony z tematem fan motoryzacji zdaje sobie sprawę z faktu, że amerykański samochód sportowy od niemieckiego samochodu sportowego dzieli przepaść. Być może chęć podniesienia prestiżu zachęciła właścicieli SRT do tego, aby najnowszej generacji Viper zyskał na swojej reprezentacyjności. Samochód nie dość, że zyskał ?elektroniczną obrożę? (co oznacza, że najzwyczajniej w świecie skręca…), to w dodatku zaczął przypominać samochody klasy Premium. Rzecz jasna, odbiło się to na jego cenie i, mówiąc krótko, taki obrót spraw nie przypadł do gustu tamtejszemu rynkowi.

 

Poskutkowało to ograniczeniem produkcji. Zamiast 2000 egzemplarzy rocznie, SRT będzie ich produkowało o jedną trzecią mniej. Najwyraźniej amerykański rynek nie dojrzał do rewolucji. Może i dobrze.

 

Autor: Miłosz Bagiński
Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Peugeot 6008 – nowy SUV z Francji

Ceny paliw idą w dół