w

Skręcił w lewo nie patrząc na znaki. Zatrzymał się przed maską innego pojazdu (wideo)

Nieostrożny skręt w lewo
Skręcił w lewo nie patrząc na znaki. Zatrzymał się przed maską innego pojazdu (wideo)

Lewoskręt umożliwia bezpieczniejszą i sprawniejszą zmianę kierunku jazdy. Trzeba jednak wiedzieć, jak z niego korzystać.

Wydaje się to oczywiste, ale spora liczba kierowców popełnia błędy w takich miejscach. Zazwyczaj ma to związek z wymuszaniem pierwszeństwa. Tym razem jednak było inaczej – jeszcze mniej ostrożnie, co może brzmieć mało wiarygodnie.

Na szczęście jest nagranie, które potwierdza, że kierowca nie wykazał się ani skupieniem, ani ostrożnością. Wydaje się, że zwrócił uwagę jedynie na to, czy nie nadjeżdża coś z przeciwka. To było jednak zdecydowanie za mało, by uniknąć zagrożenia.

Kierowca francuskiego kombi nie zwrócił uwagę na znak C-9 informujący o nakazie jazdy z prawej stronie znaku. Tym sposobem wybrał tor, na którym odbywa się ruch w przeciwnym kierunku.

 

W konsekwencji zatrzymał się przed maską prawidłowo jadącego użytkownika drogi. Za nim ustawili się już inni uczestnicy ruchu. Wszyscy byli na tyle uprzejmi, że zrobili miejsce nieostrożnemu kierowcy, by ten mógł pokonać wolnym tempem newralgiczny fragment i wjechać na prawidłowy tor jazdy.

Pamiętajmy, by na skrzyżowaniach zwracać uwagę na znaki. Jazda na pamięć albo dekoncentracja mogą być w takich miejscach nie tylko kosztowne (surowe mandaty), ale przede wszystkim bardzo niebezpieczne. Tym razem skończyło się bez poważnych skutków, ale nie zawsze można liczyć na tyle szczęścia.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziecko wbiegło na drogę po piłkę

Dziecko z piłką i czujny kierowca. „Wyobraźnia i ostrożność to podstawa” (wideo)

Kobieta zasłabła za kierownicą

To wyglądało na nieostrożność. Okazało się, że kobieta zasłabła za kierownicą (wideo)