w

Skoda Octavia mHEV w teście łosia. Lekko nie było (wideo)

Skoda Octavi 2021 test łosia
Skoda Octavia mHEV w teście łosia. Lekko nie było (wideo)

Jeden z najważniejszych modeli w gamie czeskiego producenta doczekał się poważnego testu ujawniającego jego właściwości jezdne.

Wybór padł na miękką hybrydę opartą na silniku 1.0 TSI (110 koni mechanicznych) wspieranym przez instalację 48V. Taka konfiguracja ma zapewniać zoptymalizowane zużycie paliwa przy dobrych osiągach. Czy jednak Skoda Octavia mHEV oferuje odpowiednią stabilność przy nagłych zmianach toru jazdy?

Skoda Octavia mHEV – test łosia

W tym miejscu należy dodać, że auto wykorzystywało opony Bridgestone Turanza T005 225/45 R18 91Y. Czy czeski liftback poradził sobie dobrze w tej próbie? Okazuje się, że jego rezultaty nie są rewelacyjne.

Udało się utrzymać właściwy tor jazdy do 74 km/h. Powyżej tej prędkości pojawiała zarówno nadsterowność, jak i podsterowność. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że samochód nie jest specjalnie ciężki – waży około 1300 kilogramów.

Przypomnijmy, że ceny Skody Octavii e-TEC Mild Hybrid zaczynają się od 99 550 złotych. Auto jest od razu zintegrowane z drugim poziomem wyposażenia (Ambition).

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Radziwiłłów wypadek przejazd kolejowy

Skrajna nieodpowiedzialność 29-letniego kierowcy. Ten wypadek mógł go doprowadzić do kostnicy (wideo)

Walka kierowców Warszawa

Road rage w Warszawie. Próba potrącenia, uszkodzenie auta i ucieczka (wideo)